Uudis

Need kolm ongi Eesti kõige keskmisemad kasutatud autod

Foto: Mihkel Maripuu, Postimees / Scanpix Baltics

Hiljuti avaldasid 2017. aasta statistika nii AMTEL kui ka kuulutusteportaal Auto24.ee. Võtsime nende kahe allika statistika ja asusime otsima seda kõige-kõige keskmisemat autot.

Otsingus lähtusime andmetest, et kõige rohkem autosid liikluses pärineb aastatest 2005-2009 (160 000 tk). Keskmiselt küsitakse kasutatud auto eest 6665 eurot ning viimaseks kriteeriumiks sai muidugi auto mark.

Seega, kui sulle meeldib olla turvaliselt keskmine, hoida madalat profiili ja kogeda õnnistavat ühistunnet oma kaasmaalastega, siis alltoodud sõidukid on just sulle.

1. Volkswagen Passat, diisel, 2007. aasta, 6500 eurot

See auto on keskmistest kõige keskmisem, vaata millisest otsast tahad. Ilus ja ökonoomne, sedaankere ja manuaalkastiga Passat. Hind, aasta ja mark on kõige lähemal statistilisele keskmisele.

Foto: Auto24.ee

Iroonilisel kombel esindab see eksemplar ka kõike, mida ühes kasutatud auto kuulutuses leida võib. Uskumatult väike läbisõit (85 000 kilomeetrit), ideaalses korras, üks omanik ja otse Saksast on kõige klassikalisem kooslus. Ja ühtlasi kahtlustäratavam.

Samuti ei ole see alates Eestisse toomisest 2015. aastal kilomeetritki liikunud ning ajalugu näitab, et seda on korduvalt registrist ajutiselt kustutatud. Tõenäoliselt selleks, et ei peaks asjatult kindlustust maksma, aga kui auto on tõesti nii ideaalne ja väikse läbisõiduga, siis miks on ta niisama seisnud?

Samas, võib-olla oleme me liialt küünilised ja kahtlustavad. Eks ostuhuviline on piisavalt tark ja ausa müüja korral saavad kõik need küsimused ka vastuse. Või siis uurige hoopiski seda autot, mis on küll aastakese uuem ja suurema läbisõiduga, aga natuke läbipaistvama ajalooga.

2. Audi A6, bensiin, 2007. aasta, 5250 eurot

Kui lähtuda hoopiski mediaanhinnast, mis tähendab, et pooled autod Eestid on sellest kallimad ja pooled odavamad, siis sobib kõige paremini see hõbedane Audi.

Foto: Auto24.ee

Kuigi sisestatud kuulutuste osas on Audi A6 kolmandal kohal, oli see ainuke auto, mis on populaarsetest autodest täpselt mediaanhinnaga müügis.

Sõiduki kasuks räägib see, et tegemist on uuena Eestist ostetud sõidukiga, mis annab alust arvata, et läbisõit on õige. Väline vaatlus ja varustus lubab anda esialgse hinnangu, et tegu on tõepoolest keskmiselt hea autoga. Isegi värv on selline silmapaistmatu.

Auto on osalenud vähemalt kahes avariis, millest ühe kohta annab liikluskindlustuse fondi leht alust arvata, et kahjud polnud väga suured (500-2000 eurot) aga teise avarii puhul on kahjusumma välja toomata. Seega kindlasti küsige selle kohta täpsustusi.

3. BMW 530, diisel, 2003. aasta, 6000 eurot

Kolmandale kohale valisime auto vanusegrupist 2000-2004, mis on levikult teisel kohal (129 000 tk). Hinna panime kuulutustes küsitava ja mediaanhinna keskele. Usun, et tänavapilti vaadates ei vaidle keegi vastu, et just selline diiselmootoriga viiene sobib Eesti keskmise kasutatud auto nimekirja ideaalselt.

Foto: Auto24.ee

Konkreetsel autol on välja toodud rohkelt tehtud töid (alati hea märk kuulutuses). Auto on toodud Eestisse 2015. aastal, aga kahjuks puudub kuulutuses VIN-kood, seega täpsemat ajalugu näha ei ole.

14 aastat vana BMW ei ole kindlasti muretu auto, aga uue sarnase autoga võrreldes rohkem kui kümme korda odavam luksussedaan tundub piisavalt ahvatlev nii ostjatele kui ka müüjatele.

Märksõnad: , , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.