Uudis

Need on Paula Johanna Adamsoni kümme lemmikut Genfi autonäituselt

Sadadest kümne lemmiku valimine on väga, väga raske ülesanneFotod: Paula Johanna Adamson

Pea võimatu on kõrvutada korraga nii paljusid ning nii erinevaid autosid, kuid siin on minu kümme lemmikut Genfi autonäituselt.

Mitte ajada sassi minu kümne lemmikautoga üleüldiselt – need kümme on siin listis väga erinevatel ning kohati veidratel põhjustel.

1. Italdesign DaVinci

Leonardo Da Vinci 500. surma-aastapäeva auks pühendatud GT on disainitud küll elektriautoks, kuid sellest hoolimata on mootoriruum ning käigukastitunnel 4-liitrise V8 mootori valmidusega.

Ehkki mõnele meenutab DaVinci oma kullitiibadega Tesla Model X-i ning esiosa võrreldakse (mulle endale üllatuseks) Ford Focusega, tahaks ma väita, et tegu on kontseptautoga, mis ei karju oma disaini poolest nagu kontseptautod seda tavaliselt tegema kipuvad (vt punkt 9), vaid on mõnusalt tuttav ja lihtsasti omaksvõetav.

Teisalt on Da Vinci disain piisavalt äkiline ja huvitav, mis omakorda annab lootust, et kes iganes otsustab sellele oma brändi külge riputada ning sellest päris sõiduki valmis vorpida, saab tänaste GT ridade vahele uue asjaliku isendi asetada.

2. Hispano Suiza Carmen

Kui Sa veel ei teadnud, siis Hispano Suiza oli pildis juba 115 aastat tagasi. Nüüd üritavad nad end taas autotööstuse suurele pildile sisse pressida oma Carmeniga, mis sarnaselt Da Vincile, on samuti elektriline GT.  Carmen on olemuselt tänapäevasesse võtmesse tõlgendatud Hispano Suiza H6C Dubonnet Xenia aastast 1938.

Tegu on minu maitse järgi täielikult läbi kukkunud esiotsaga mudeliga, ent ometi meeldib mulle idee sellest, et keegi on suutnud 20. sajandi esimese poole jõehobukesest välja võluda midagi uut ja toredat, selle asemel, et elektrimootori ümber lihtsalt meeletult kante ja veidrusi ehitada.

Need, kellele see disain otsast lõpuni vastukarva on, võivad end lohutada tõsiasjaga, et neid 1,5 miljonit eurot maksvaid superautosid plaanitakse teha üksnes 19 tükki, mis ilmselt tähendab, et nad kunagi linnapildis silma riivama ei hakka.

Ma isiklikult oleks väga rahul, kui ma neid linnapildis kohtaks, sest suure tõenäosusega näeks ma tänu 375 kW mootorile ainult tagatulesid ja need mulle veidral kombel meeldivad…

3. Lamborghini Aventador SVJ Roadster

Mis ei ole mitte midagi muud kui Lamborghini Aventador SVJ,  millel on võimekus katus kapotiluugi alla ära peita. See auto on siin listis väga primitiivsetel põhjustel – mulle on alati meeldinud Aventadorid, mulle meeldib veel rohkem idee kabriolett-Aventadorist ning lisaks kõigele oli see auto kuldset tooni.

Mitte see odavavõitu kroomkuldne, vaid täpselt selle kõige õigema roosaka alatooniga peaaegu matt, aga samas sätendav. Ebaõiglaselt ilus kombinatsioon. See tore tunne, kui saad suvepäeval keset rahvamassi oma kabrioleti katust nupuvajutusega maha võtta – nüüd ka Aventador SVJ-is!

4. Imagine by Kia Concept

Vahelduseks üks auto siin listis, mille uksed avanevad nagu nad ühel normaalsel autol avanema peaksid… või siis vähemalt esimesed kaks ust. Muus plaanis on see üks tavatu tegelane, kes peaks e-Soulist ja e-Nirost veel popim elektriauto olema.

Rooli taga on lehvikuna laiali laotatud 21 nutitelefoni sarnast ekraani, mille peamine sõnum on, et tänaseks on kõigil ükskõik, mis mööbel nende elutoas on, peaasi et ekraan on hiigelsuur.

Küll aga võib tõdeda, et enamik sellest tsirkusest, olgu selleks siis õblukesed merekarpe meenutavad istmed või veider kihiline uksepolster, muutuvad reaalses tootmisse minevas mudelis sootuks ning peamine asi, mis kontseptautot meenutama jääb, on ümar ja iseloomutu nina…

Miks ta siin listis on? Sest ma tahaks küll kuldsetel merineitsi istmetel istuda. Mitte küll elektrilises Muumi-Kias ja mitte küll nendel samadel, sest need ei tundu kuigi mugavad, pehmed ega turvalised, aga ikkagi!

5. Bentley Continental GT Startech

Me testisime hiljuti Bentley Continental GT-d ja ma usun, et keegi meist poleks arvanud, et see mingit tuuningut vajaks või et see nunnupall kunagi kuri välja suudaks näha.

Tundub aga, et Startech suutis üle võlli auto ning interjööri veel rohkem üle võlli keerata, nii et see väärib omamoodi tiitlit. Interjöör on polsterdatud kohtadest, kust sa seda isegi oodata ei oska ja malemuster kriiskab üle terve keskkonsooli ja armatuurlaua, lõpetades põranda ja uksepakkudega.

Selle interjööri ma oleks ehk tegemata jätnud, aga pigem olin üllatunud, et kõigest custom 22-tollised veljed ja carbon lisad ning õigem värv võivad sellest autost teha midagi, mida võiks välja kanda ka keegi, kes Bentley reaalsest sihtgrupist sootuks välja jääb.

6. Pagani Zonda C12 Chassis 001

Kui Pagani 20 aastat tagasi oma Zondaga lagedale tuli, lõi see inimesed kahte leeri, kellest üks palavalt armastas ja teine vaatas viltu.

Tänavu tõi Pagani Genfi kohale oma Zonda C12 Chassis 001 ehk siis kõige esimese Zonda nendest 140-st, mis tänaseks tehasest välja veerenud.

Ekstravagantne on ta tänaseni ja ehkki Paganist pole tänaseks uut Ferrarit saanud, sest ilmselgelt ei oska keegi teine paremini Ferrari olemust järgi teha, kui Ferrari ise, siis pildis olemine õnnestub neil ilmselgelt päris hästi.

7. Mercedes-Benz 300 SL “Gullwing” Brabus

Pärast kahetunnist vestlust Brabuse tiimiga, küsisid nad, milline mu lemmik on. Ja mu lemmik ei olnud S65 Maybach, vaid see pisike putukas.

Kas teadsid, et pärast seda, kui Brabus SL-i taastamiseks kere alumiiniumini paljaks koorib ning otsast peale üles ehitab, saad sina endale paksu pildiraamatu, kus on detailne ülevaade kõigist teostatud protsessidest?

Pildiraamatu eest tuleb välja käia ligi 2 miljonit, auto saab pealekauba…

8. Pininfarina Battista

Veel üks luksuslik elektriline hüper-GT, mis peidab endas 1397 kW ning kiirendab sajani vähem kui kahe sekundiga.

Tootma hakatakse 150 sellist eksemplari järgmisel aastal, kui Pininfarina tähistab oma 90. sünnipäeva.

9. Roland Gumpert Nathalie

On ilmselge, et elektriautod ei ole keskkonna mõistes patust täiesti puhtad – sellele argumendile toetub ka uus Roland Gumperti hüperauto Nathalie, mis kombineerib jõu ammutamiseks metanooli ja elektri.

Jah, ta toodab küll heitgaase, aga näeb välja nagu Transformerite uus kuri tegelane, läbib vajadusel laadimata 850 km ning omab võimsust ca 600 kW kanti.

Ja tal on salongis punased kangid keset armatuurlauda – mida veel tahta!

10. Rimac C_Two

Kes kursis ei ole, siis Rimaci eelmise mudeliga suutis Richard Hammond üle pea käia, nii et autost jäi järgi vaid põlenud vrakk.

Näib aga, et turundusele pole see sugugi halvasti mõjunud – Richardiga on tänaseks kõik hästi ja Rimac demonstreerib oma uue kontseptauto alusraami, juhtides tähelepanu just eelpool mainitud intsidendist inspireeritud ulatuslikule ohutusele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.