Uudis

Neeme Järvi osales 20 aastat tagasi Ameerikas kolme luksusauto helisüsteemide võrdlustestis. Kelle valis ta võitjaks?

Fotod: tootjad, Wikipedia 59Buick

Autogeeniuse lugeja viitas meile ühte väga huvitavat Car and Driveri artiklit aastast 2000, kus peale pikki eelvoore, valiti välja kolm kõige parema helikvaliteediga luksusautot eri regioonidest ning sinna kutsuti žüriisse juba ka kaks professionaalset muusikut.

Üks neist oli rock’n’rolli maestro J. Geils ja teine päris maestro ehk Neeme Järvi isiklikult. Toona juhatas ta Detroidi sümfooniaorkestrit.

Jaapanit esindas Lexus LS400, Euroopat BMW 740i ja Ameerikat Cadillac STS. Jaapanlastel oli helisüsteemi tootjaks Nakamichi, ameeriklastel Bose ja sakslastel…BMW. Vähemasti ei olnud tootja selgelt välja toodud.

Cadillac Seville STS

Kogu artikkel on kirjutatud väga mõnusas ja humoorikas võtmes, tuues põhjalikku testi sisse lustilisi seiku ja kommentaare.

Neeme Järvi saabus testimisele musta Mercedes-Benz 560SEL roolis

Kirjutatakse ka, et Neeme Järvi teab autodest nii mõndagi. Testile saabus ta musta Mercedes-Benz 560SEL roolis, aga kodus on tal ka Volvo 940. “Austusavaldus Rootsile, mis asub mu koduriigi lähedal”.

Helisüsteeme testides kirjeldatakse, kuidas Järvi vehib hoogsalt kätega ja kipub dirigeerima. Tema valikplaatide hulka kuulus Detroiti sümfooniorkestri erinevad teosed.

BMW 740i

Kogu lugu on liiga pikk, et seda ümber jutustada ja ilmselt seda ei tahaks ka autoriõigused lubada, seega seekord on inglise keelt oskavatele lugejatele tõeline maiuspala soolas.

Lõpptulemus? Kõrgeima hinnangu Järvilt sai Lexus: “Jaapanlased on täiesti uues sajandis. Selles autos olen ma nagu kontserdisaalis, tõeliselt rahuldustpakkuv.”

Lexus LS400Photo: Wikipedia, 59Buick

Loe artiklit täismahus siit.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.