Uudis

Neste Eesti juht: sellist hirmu biolisandiga kütuste ees nagu Eestis, mujal ei ole

Aasta tagasi tõi Neste Eesti kütuseturule taastuvtoorainest diislikütuse Neste MY - fotol Neste Eesti juht Dennis Antamo.

Neste Eesti peadirektori Dennis Antamo hinnangul on Circle K otsus loobuda etanooli sisaldavast bensiinist muu maailma trende arvesse võttes ootamatu samm.

“Sellist hirmu etanooliga bensiini ees nagu on Eestis, mujal riikides ei ole. Eestis ei ole senimaani autod tee ääres seisnud, sest need on sõitnud etanooli sisaldava bensiiniga, ei näe me seda probleemi ka mujal maailmas,” sõnas Neste Eesti juht.

„Ärilises mõttes me saame muidugi aru, mis on konkurentide fossiilse kütuse müügiotsuse tagamaad, kuid vastutustundliku ja keskkonda väärtustava ettevõttena ei pea Neste õigeks, et äriliselt lühiperspektiivsed ambitsioonid seatakse keskkonnahoiust kõrgemale,“ ütles Antamo.

Soomes ja Põhjamaades on etanooliga kütuseid kasutatud aastaid ilma igasuguste probleemideta, sama räägivad kogemused Lätis ja mujalgi Euroopas.

Eesti seadused võimaldavad statistikat kasutada

Erinevalt paljudest teistest riikidest on Eestis jätkuvalt võimalik puhaste fossiilsete kütuste müük tänu Eesti paindlikule seadusandlusele, mis lubab täita bionõude statistikaga.

„Ka Nestel on kõik võimalused astuda sama samm, kuid Neste ei pea seda õigeks. Nii käitudes liiguksime keskkonnateemadel maailmaga vastuvoolu ja see on väga lühike perspektiiv,“ jätkas Antamo.

Ta lisas, et selle asemel, et minna tagasi fossiilsete kütuste propageerimise juurde, peavad nii kütusemüüjad kui kogu riik tarbijat keskkonnateemadel harima ja suunata alternatiividele. Mida aeg edasi ja küpsemaks saab ühiskond, seda enam hindab tarbija keskkonda väärtustavaid ettevõtteid.

Toimetas Tarmo Tähepõld

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.