Uudis

Nissan näitas põgusalt, milline näeb välja uus Z-auto

Kuvatõmmis, YouTube; Nissan

Nissani Z-nime kandvad sportautod on Euroopast kadunud juba mitu aastat ja kas Nissani-Renault-Mitsubishi plaanimuutuste raames need üldse naasevad, ei tea, aga kuhugi kindlasti. Seda saab järeldada, sest Nissan avaldas video, tutvustades erinevaid saabuvaid mudeleid A-st Z-ni. Ja seda üsna otseses mõttes, sest valikus on tulevad mudelid nagu Ariya, Armada ning lõpetades uue Z-embleemi kandva sportautoga.

Videos on näha ka viiteid varasematele Z-mudelitele nagu 240Z. Tagumisel laial B-piilaril on näha Z-embleemi ja selgelt on üritatud imiteerida vanemate autode pika kapotiga siluetti.

Kuvatõmmis, YouTube; Nissan

Esiots tundub videost väga tänapäevane suure esivõrega ja taguosa on pikalt langeva tagaklaasiga, samuti jäljendades vanemaid Z-autosid.

Tehnilise info kohalt pole hetkel muidugi midagi avaldatud. Mootori osas võib Nissan GT-R sportautos leiduv kahe turboga V6 olla üks variant, kuid tõenäosus, et nii võimast mootorit jagatakse, on väike.

Tasub ka meeles pidada, et antud videos on enamus sõidukid mõeldud Põhja-Ameerika turule. Loodetavasti jõuab siiski uus Nissani Z-embleemiga sportauto ka Euroopa mandrile, vähemalt järelturul.

Vaata videot tulevastest Nissani mudelitest siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.