Uudis

Nissan näitas põgusalt, milline näeb välja uus Z-auto

Kuvatõmmis, YouTube; Nissan

Nissani Z-nime kandvad sportautod on Euroopast kadunud juba mitu aastat ja kas Nissani-Renault-Mitsubishi plaanimuutuste raames need üldse naasevad, ei tea, aga kuhugi kindlasti. Seda saab järeldada, sest Nissan avaldas video, tutvustades erinevaid saabuvaid mudeleid A-st Z-ni. Ja seda üsna otseses mõttes, sest valikus on tulevad mudelid nagu Ariya, Armada ning lõpetades uue Z-embleemi kandva sportautoga.

Videos on näha ka viiteid varasematele Z-mudelitele nagu 240Z. Tagumisel laial B-piilaril on näha Z-embleemi ja selgelt on üritatud imiteerida vanemate autode pika kapotiga siluetti.

Kuvatõmmis, YouTube; Nissan

Esiots tundub videost väga tänapäevane suure esivõrega ja taguosa on pikalt langeva tagaklaasiga, samuti jäljendades vanemaid Z-autosid.

Tehnilise info kohalt pole hetkel muidugi midagi avaldatud. Mootori osas võib Nissan GT-R sportautos leiduv kahe turboga V6 olla üks variant, kuid tõenäosus, et nii võimast mootorit jagatakse, on väike.

Tasub ka meeles pidada, et antud videos on enamus sõidukid mõeldud Põhja-Ameerika turule. Loodetavasti jõuab siiski uus Nissani Z-embleemiga sportauto ka Euroopa mandrile, vähemalt järelturul.

Vaata videot tulevastest Nissani mudelitest siit:

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.