Uudis

Nissan tahab järgmise GT-R autoga juhti ise mööda ringrada sõidutada

2019. a. Nissan GT-R NISMO

Nissani GT-R sportauto järgmine põlvkond saab palju tehnilisi uuendusi. Hübriidajam ja isegi ringrajal ise kihutav autonoomsus on võimalikud, vahendab Top Gear.

Godzilla hüüdnime kandev GT-R sportauto on suuremate muutusteta olnud juba 2008. aastast. Võiks arvata, et täiesti uue mudeli debüüt on õigepea tulemas, kuid hetkel võtab Nissan asja rahulikumalt.

Kaks aastat tagasi sai GT-R jälle värskendatud, et pikendada mudeli eluiga veel mõned aastad. Siiski on Top Gear rääkinud tähtsate ninadega Nissanis ja sai äsja teada huvitavaid plaane tulevasest sportkupeest.

Tõenäoliselt pole see väga suur üllatus, et järgmine Nissani sportauto saab hübriidajami. GT-Ri sõidukogemust on tihtipeale kirjeldatud kui elektroonikat täis superauto juhtimist.

Seega sobiks pisut elektrifitseeritud jõudu Nissan GT-ile sama hästi kui Ferrarile V12 mootor. Arvestades, et Nissan on kogenud Leaf elektriautoga ja eksperimenteerinud ka hübriidajamitega ringrajal on neil kogemust küllaga.

Nissan GT-R50 kontseptauto

Üllatavam väide ühelt Nissani juhtivalt insenerilt Top Gearile on idee isejuhtivast sportautost ringrajal. Täpsemalt oleks tulevane GT-R võimeline sõitma mööda tuntumaid ringradu sama kiirelt, kui professionaalsed võidusõitjad.

Insener Richard Chandler kirjeldas oma ette kujutust Top Gearile järgmiselt. “Kujutage ette, et sõidad oma GT-Riga Nürbrgringile ja laed auto kompuutrisse andmed rekordilisest ajast antud rajal oma sõidukiga. Seejärel võtab auto juhtimise üle ja kihutab mööda ringrada samakiirelt kui professionaalsed võidusõitjad.”

See võimaldaks omanikkel kogeda selliseid ringiaegu, milleks nad ise näiteks võimelised ei oleks.

Muidugi on tegemist hetkel vaid varases staadiumis oleva ideega, kuid fakt, et auto suudaks perfektselt kopeerida võidusõitjate poolt püstitatud ringiaegu oleks väga muljetavaldav.

Üks on aga kindel. Uus Nissan GT-R, ilmugu see, millal iganes, jääb kindlast tipptehnikast pakatavaks sportautoks.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.