Uudis

Nissan Z Proto galerii: manuaalkast, tagavedu, V6 ja rohkelt viiteid ajaloole

Lõpuks on see kohal, Nissani Z-seeria sportautode uus mudel, mis pole sissekäidud radadelt kõrvale astunud. Nissan tegi täpselt sellise auto, mida margi fännid ootasid ja mida on (auto)maailmale väga vaja. Toyota Supral on põhjust karta.

Auto välimus jätab üllatavalt rahuliku mulje. Ei mingit agressiivset kerepaketti, hiiglaslikke tiibu ja õhuvõtuavasid. Disainerite sõnul on auto puhul tehtud austusavaldus mitmele eelnevale mudelile. Kandiline radiaatorivõre meenutab 370Zi, tagaosa on aga ilmselgelt saanud inspiratsiooni 300ZX mudelilt. Esituledes peaks olema viiteid 1970ndate 240ZG mudelile.

Võimsus võiks olla ligi 400 hobujõudu

Interjööris on mindud modernsemat teed. 12,3-tolline näidikutepaneel ja suur meediasüsteemi ekraan. Sõiduasendi ja ergonoomika osas on Nissani sõnul tehtud koostööd erinevate mootorispordi legendidega, et auto oleks võrdselt hea nii rajal kui ka tavaolukorras sõitmiseks.

Täpseid mootori andmeid veel ei avalikustatud, aga öeldi, et 3-liitrine topeltturboga V6 on kindlasti võimsam kui eelkäija. Spekuleeritakse, et see võiks olla VR30DDTT mootor ehk 400-hobujõuline ja 475 Nm tootev jõuallikas.

Ei öeldud ka täpset müügiletuleku aega, aga Nissani sõnul on tegu ühega 10st mudelist, mis järgmise 20 kuu jooksul (Ameerikas) müügile tulevad.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.