Uudis

Nissani esindaja: elektriautode ostutoetuse kõrval oleks vaja pikemat strateegiat

Daum: avalik sektor peaks olema eeskujuks

Nissan Leaf.Foto: Peeter Langovits

Nissan Nordic Europe’i Eesti filiaali turundusjuht Henri Daum näeb, et riigi kavandatav 5000 euro suurune elektriautode ostutoetus suurendab Nissani kahe elektriauto Leafi ja e-NV200 müüki märgatavalt, kuid ostutoetuse kõrval oleks klientides kindlustunde tekitamisel vaja pikemat strateegiat.

Daumi sõnul on märgata olnud, et mitmed kliendid on oma ostuotsuseid edasi lükanud, lootuses osa saada elektriautode toetusmeetmest.

Suur nõudlus ei mõjutaks Nissanite tarnet

Võttes aluseks selle aasta esimese poolaasta statistika on näha, et ligemale 60% Eestis müüdud elektriautodest on Nissanid. Kuna kokku toetab riik 240 elektriauto ostmist, siis ei näe Daum võimalust, et selline kogus võiks kuidagi mõjutada näiteks Nissan Leafi tarneaegu.

“Nissan on pikalt pühendunud keskkonnasõbralike elektriautode arendamisele ja tootmisele ning on igati tervitatav näha, et ka Eesti riik soovib elektriautode levikule kaasa aidata. Samas oleks vaja pikemat strateegiat, et klientidel oleks kindlustunne. Tänaseks on nimetatud toetusmeetmest räägitud juba väga pikalt, mis on suuresti külmutanud elektriautode turu ja enamus kliente on ootavas positsioonis. Kui nüüd tuleb antud toetumeede, siis see kasutatakse ära väga kiiresti ning nagu alati, siis peale suurt pidu tuleb suur pohmell,” ütles Daum.

Autotootja esindaja hinnangul jääb elektriautode müük pikalt vinduma, kui antud meede jääb hetkel vaid ühekordseks tegevuseks ja sellele ei järgne jätkutegevusi.

“Need, kes jäävad toetusest ilma, ei taha olla rumalad, kes peaksid ostma ilma toetuseta ning seetõttu ostetaks pigem midagi muud. Lisaks avalik sektor võiks olla lisaks toetamisele ka eeskujuks. Kui välja jätta kunagine Mitsubishi tehing, siis soov ja tahtmine kasutada nullemissiooniga sõidukeid on väga väike,” lisas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.