Uudis

Nõmme keskuse uue ristmikuga kaob ära autojuhte takistav bussipeatus

Tipptundidel liiklusega ummistuv Nõmme keskuse ristmik ei muutu uue projekti järgi palju, kuid paar olulist detaili peaksid ristmikul liiklemise tegema nii autojuhtidele kui jalakäijatele mugavamaks.

Riigihankega tellitud Nõmme keskuse ristmiku rekonstrueerimise põhiprojekt peaks valmima oktoobri lõpus. Hankedokumentide juures oleva skeemi järgi on näha, milliseid muudatusi uus ristmik toob.

Esiteks ehitatakse Nõmme turu parkla juurest (skeemil ülal) jalakäijatele ülekäigurada üle viie sõiduraja. Selle kasutamine võib jalakäijatele olla paras väljakutse, kuid õnneks on selle vahel ka üks ohutussaareke.

Teine suurem muudatus on see, et Nõmme keskuse piirkonnas saab edaspidi kolme bussipeatuse asemel olema kaks peatust. Kaob ära Pärnu maanteel Glehni tänava vastas (joonisel all paremal) olev bussipeatus.

Nõmme keskuse poolt tuleb Tallinna suunas Pärnu maanteel vaid üks sõidurada ja selle peal peatuvad ka bussid. Seega seisab kogu Nõmme keskuse poolt tulev liiklus, kui seal peatuses mõni buss peatub.

Uuel ristmikul on vaid kaks bussipeatust, mõlemad Nõmme turu juures.

Ristmikule peaks tulema veel paar uuendust, näiteks taksopeatus kolib otse Comarketi kõrvale oma praeguselt asukohalt teiselt poolt tänavat.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.