Uudis

Novembrikuu automüügis eraldab esimest ja teist kohta vaid kaks autot

Citybee valikus on nüüd 15 hübriidmootoriga Toyota Corollat.

Numbrid näitavad, et 11 kuu kokkuvõttes on müüdud veidi rohkem kui mullu.

Novembris müüdi Eestis 2028 uut sõiduautot, mis jäi eelmise aasta novembrikuu tulemusele alla vaid kolme autoga ehk 0,1%. Tänavu on 11 kuu kokkuvõttes müüdud 24 703 uut sõiduautot, mida on 1,8% rohkem kui möödunud aasta samal perioodil.

Segmenditest olid novembris enam-vähem võrdse osakaaluga keskmised maasturid ja väiksema keskklassi autod – kummagi osakaal moodustas peaaegu veerand müüdud autodest. Hübriidautosid läks kaubaks 280, elektriautosid 6 ja CNG gaasiseadmega autosid 56.

Toyota ja Škoda ikka tipus

Automarkidest tegid parima tulemuse Toyota ja Škoda, milliseid müüdi vastavalt 345 ja 343. Kolmandaks enim eelistasid tarbijad Renault sõiduautosid (246). Mudelite edetabeli tipu vallutasid kaks Toyota mudelit, Corolla ja RAV4, milliseid müüdi vastavalt 114 ja 113. Esikolmikusse jõudis ka Škoda Octavia 88 müüdud autoga.

Eksootilisematest autodest on novembris müüdud kaks Lamborghinit, üks Bentley ja neli Porschet.

Jätkuvalt on languses tarbesõidukite turg ja novembris müüdi neid 28,6% võrra vähem kui mullu. 11 kuu kokkuvõttes on tarbesõidukite turg tänavu langenud 10%. Automarkidest moodustasid esikolmiku Citroen, Peugeot ja Toyota. Veoautode segmendis oli edukaim Scania.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.