Uudis

Nüüd saad omale osta Colin Chapmanile kuulunud erilise Lotus Turbo Espriti

Lotuse sportautode looja Colin Chapman lasi 3. põlvkonna ehk Series 3 Espriti ehitada väga täpselt enda maitse järgi ning nüüd on see taas müügis.

1981. aasta Turbo Esprit on ilusat hõbedast tooni ning ajastule omaselt on autole kantud ka stiliseeritud kirjad. Sisu on kirjadele sarnaselt punane ja tundub päris mugav.

Auto on erilisem kui teised tollel ajal toodetud Espritid. Näiteks lasi Chapman paigutada lakke Panasonicu helisüsteemi ning lisada ka roolivõimendi ja konditsioneeri. Kuna Chapmanil oli õietolmu allergia, lasi ta lisada parema salongiõhu filtreerimise süsteemi. Samuti on see Esprit esimene, mis sai sellise disainiga BBS veljed.

Loomulikult ei jäänud puutumata ka auto sõiduosa. Vedrustus on madalam, tuulemüra vähendamiseks on natuke muudetud keredetaile ja modifitseeriti ka pidureid. Samuti ei võetud mootorit lihtsalt riiulilt vaid pandi eriti hoolikalt kokku, et kõik oleks ideaalne.

Chapman sõitis autoga kuni 1982. aastani, mil ta suri. Aastal 1981 istus ühe ürituse raames korraks selle rooli ka toonane peaminister Margaret Tatcher, kes ütles, et kogemus oli “täitsa armastusväärne”.

Hiljem on autol olnud mitmeid omanikke, aga läbisõit vaid 11 000 miili. Väga pikk ja põhjalik info auto kohta on müügifirma lehel. Kuigi hinda pole öeldud, siis Top Gear kirjutab, et kuigi sama ajastu Espritid maksavad umbes 50 000 eurot, siis Chapmani oma eest tahetakse vähemalt kaks korda nii palju ehk siis suurusjärgus 100 000 eurot.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.