Uudis

Officine Fioravanti Testarossa: lõpuks on tänapäevasemaks muudetud ka see legend

Fotod: Oficine Fioravanti

Šveitsist pärit firma Officine Fioravanti avaldas oma uue projekti, milleks on Ferrari Testarossa restomod.

Ei mingit elektrit! Superauto 12-silindriline jõuallikas on saanud 120 hj võrra võimsust juurde ning piiraja on tõstetud 9000 pöördeni. Muuhulgas on mitmed mootori sisemised detailid vahetatud tugevamate ning kergemate vastu, mootoriplokk ja ka kütusesüsteem on samuti uuendatud.

Täpset infot suutlikkuse kohta pole veel avaldatud, kuid on teada, et testauto jõudis 323 km/h tippkiiruseni. See on üle 30 km/h rohkem kui originaal Testarossal.

Magusama heli tagab uus ja kergem väljalase. Lisaks on kaalu säästetud ka mujalt, kokku 130 kg jagu. Huvitaval kombel on Officine Fioravanti suutnud vältida süsinikkiu kasutamist väites, et see ei sobi 1980ndate superautoga kokku.

Uuenduskuuri on läbinud ka veermik, kus nüüd leiab Öhlinsi vedrustuse ja Brembo pidurid koos seadistatava ABS süsteemiga

Visuaalselt üks peamisi erinevusi uuendatud ja originaal Testarossa vahel on uued veljed. Tänapäeva tehnoloogiaga valmistatud veljed on kergemad ja tugevamad, olles disainilt siiski inspireeritud vanakooli superauto originaalvelgedest.

Interjööris on nigela kvaliteediga plastmassist nupud välja vahetatud. Lisatud on ka ekraan Apple CarPlay’ga ning vanakooli hõnguga autotelefoni toru, mis ühildub tänapäeva nutitelefoniga läbi bluetooth’i.

Restomodi töötluse läbinud Testarossa hind pole kahjuks teada. Arvestades selliste ettevõtmiste töömahtu ja sarnaste projektide hinda, ei ole see kindlasti odav ning küllap see kuhugi miljoni kanti võib kerkida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.