Uudis

Oksjonile läheb ainulaadne kolmik Alfa Romeo “batmobiile”, hinnaks kuni 20 miljonit

Fotod: RM Sotheby's

Aastatel 1953-1955 esitles Alfa Romeo Torino autonäitusel iga aasta ideeautot B.A.T, mis iga aastaga sai mõningaid täiustusi. Eesmärgiks oli aerodünaamika rõhutamine ja parandamine. Ideeautode nimi ei ole siiski seotud nahkhiirtega, vaid tuleneb sõnadest Berlinetta Aerodynamica Technica.

B.A.T. 5 (1953) baseerus Alfa Romeo Sprint 1900 mudelil ning selle aerodünaamiline kasutegur oli 0,23 dC. Sellele aitasid kaasa kumerad klaasid, kaetud rattad ja eriline uimekujuline tagaosa.

B.A.T. 7 (1954) suutis veelgi radikaalsema disainiga viia õhutakistuse nii madalale, et dC langes 0,19ni. B.A.T. 9 (1955) oli omakorda kõige rohkem tootmisvalmis auto moodi, millel oli Alfadelt tuttav esiosa ning ka tuled.

Esimest korda sattusid need kolm autot koos avalikult väljapanekule 1989. aasta Pebble Beach Concours d’Elegance näitusel ning peale seda on neid veel mõned korrad nähtud.

Nüüd läheb legendaarne kolmik RM Sotheby’s oksjonile ning neid müüakse komplektina. Hinnaks prognoositakse 14-20 miljonit dollarit.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.