Uudis

Oksjonile läheb Ekvatoriaal Guinea presidendi poja ebaseaduslikult teel saadud autokollektsioon

Lamborghini Veneno RoadsterFoto: Denis Balibouse, Reuters, Scanpix Baltics

Šveitsis läheb peagi oksjonile väga eriline 26 autost koosnev kollektsioon, mille omandamine ei ole võimude sõnul toimunud kahjuks seaduslikul teel, kirjutab Autoblog.

Nimelt kuuluvad autod isikule nimega Teodoro Nguema Obiang, kes on Ekvatoriaal Guinea presidendi poeg ja kes on süüdi rahapesus ja avaliku raha ebaseaduslikus kasutamises.

Foto: Denis Balibouse, Reuters, Scanpix Baltics

Tema isa, Teodoro Obiang Nguema Mbasogo, on riiki valitsenud juba üle neljakümne aasta ning seda on nimetatud ka üheks maailma kõige korrumpeerunumaks valitsuseks.

Lamborghini Veneno RoadsterFoto: Denis Balibouse, Reuters, Scanpix Baltics

Raha läheb abiprogrammidesse

Kollektsiooni väärtuseks hinnatakse ligi 17 miljonit eurot ja müügitulud lähevad erinevate sotsiaalprojektide toetuseks, mis peaks aitama seda endist Hispaania kolooniat. Kuidas tagatakse, et seesama raha ei jõua tagasi isa-poja taskusse, ei oska hetkel kommenteerida.

Kollektsiooni pärl on kahtlemata valge Lamborghini Veneno Roadster, mida on toodetud vaid üheksa eksemplari. Auto kapotile on lisatud ja omaniku initsiaalid TNO.

Foto: Denis Balibouse, Reuters, Scanpix Baltics

Selle auto eeldatav hind on üle 5 miljoni euro, sest lisaks väiksele tootmisarvule, on see auto sõitnud ka vaid 325 kilomeetrit.

Bentleyd, Rolls-Royce’id, Ferrarid ja Lamborghinid, mille hulgast paistavad eriti silma veel Bugatti Veyron, Koenigsegg One:1 ja Ferrari LaFerrari.

Foto: Denis Balibouse, Reuters, Scanpix Baltics

Autodel puudub madalaim piirhind, seega on võimalik sellelt oksjonilt saada erilisi autosid väga soodsa hinnaga.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.