Uudis

Oksjonile tuleb ainuke koos Carroll Shelbyga ehitatud Dodge Viper

Foto: Mecum

Dodge Viper GTS CS (ehk Carroll Shelby) erimudel ehitati koos Fitzgerald Motorsport nimelise firmaga ja plaanis oli rohkem autosid kui üks. Kahjuks hakkas Shelby tervis alt vedama ja plaan jäi soiku. Valmis saigi täpselt üks auto ja see läheb uue aasta alguses Mecumi oksjonile.

Kuigi oksjoni auto juures olevatel piltidel on kirjas, et see on üks 25st autost, siis Carscoops kirjutab, et plaanis oli 50 autot, 25 kupeed ja 25 rotsterit.

Auto välimuses ja interjööris pole kahtlust, et see on veidike erilisem Viper. Esiosa sarnaneb Cobrale, küljel on lisa õhuvõtuavad ning muidugi kuldsed veljed. Kõik embleemid ja kirjad viitavad samuti Shelbyle.

Piltidel on oksjonifotograaf kahjuks punase keeranud nii maksimumi, et silmad hakkavad valutama. Näha on tikitud Shelby nimi armatuurlaual ja näiteks kuldne joon istmete keskel.

Mootorit on samuti järgi aidatud. 456 hobujõu asemel on nüüd 487, nii sisse- kui ka väljalase on muudetud, mootori aju ümber programmeeritud ning veel mitmeid muudatusi. Ei midagi metsikut, aga siiski on kõik natuke parem.

See on esimest korda, kui see auto müüki tuleb, sest alates uuena ostmisest, on Viper GTS CS’il olnud üks omanik. Uuena oli auto hind 75 000 eurot ning ilmselt saab oksjoni tulemusel see ületatud.

https://www.carscoops.com/2020/11/the-one-and-only-shelby-viper-gts-cs-is-going-up-for-auction/
Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.