Uudis

Oksjonile tuleb Mercedes, mille Bono ostis U2 esimese plaadi edu tähistamiseks

Sel nädalavahetusel läheb veebioksjonile üks 1980. aasta S-klass. Ja selle võib soodsalt kätte saada. Ahjaa, Mercedese esmaomanik oli Bono ansamblist U2.

Tegu on mudeliga 450 SEL, paremrooliga sõidukiga, mille läbisõiduks teatatakse 262 000 km. Kuna sõiduki seisukord pole ideaalne, prognoositakse selle müügihinnaks umbes 17 500 eurot.

1980. aasta Mercedes 450 SEL

Muusikahuvilisele ja eriti veel U2 fännile võiks tegu olla aga vägagi apetiitse ostuga. Nimelt pole tegu suvalise autoga rokkstaari elus, vaid nö esimesega. Paul Houston a.k.a. Bono ostis selle U2 esimese plaadi edu tähistamiseks.

U2 esimene plaat Boy tuli välja 1980. aastal, samast aastast pärineb ka kõnealune Mercedes. Rokkarina lasi Bono autosse paigaldada helisüsteemi, mis maksis toonases rahas 12 000 naela. See oli umbes pool terve auto ostuhinnast. Kuna helisüsteem oli sedavõrd võimas, oli selle juurde ette nähtud ka eraldi tulekustuti, mis väidetavalt on autos tänaseni alles.

Suur osa interjöörist on kaetud lehmanahaga.

Ülejäänus on tegu päevinäinud S-klassiga nagu 41aastase auto puhul sageli tavaks. Kere on väliselt kenas korras, kuid leidub roostealgeid ning väljalaskesüsteem on läbi. Auto sõidab siiski kenasti ja seda on hiljuti ka hooldatud.

Millalgi oma pika elu käigus on Mercedese sisemust täiendatud lehmanahaga. See polnud igatahes algupärane Bono valik. Nimelt on lehmanahaga kaetud suur osa sõitjateruumist, juhiiste on paraku ka kulunud.

Bonole kuulunud Mercedese oksjon avatakse 18. juulil ning see kestab nädal aega.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.