Uudis

Oluline info autojuhtidele: Metallica kontserdile minge jala või ühistranspordiga

Kontserdipaiga kõrval olevatele parkimisaladele pääseb vaid eelmüügist soetatud parkimispiletiga.Foto: Scanpix

Tartus Raadil neljapäeval toimuva Metallica korraldajad soovitavad kontserdipaika minna jala või ühistranspordiga. Kontserdipaiga kõrval olevatele parkimisaladele pääseb vaid eelmüügist soetatud parkimispiletiga.

Metallica kontsert toob kontserdipaiga ümbrusesse liiklusmuudatusi ning sõidukijuhtidel palutakse järgida ajutist liikluskorraldust, teatas linnavalitsuse pressiesindaja teisipäeval BNS-ile. Kontserdile on soovitav minna jalgsi, ühistranspordi või jalgrattaga.

Kontserdi päeval on kesklinnast Raadile viival Roosi tänaval liiklemine piiratud lõigul Jänese-Muuseumi tee. Läbipääs võimaldatakse operatiivsõidukitele, kohalikele elanikele ja piirkonnas asuvatesse asutustesse siirdujatele. Suure rahvamassi liikumise tõttu ei soovitata neljapäeval autosid Roosi tänavale parkida.

Pärast kontserti umbes kell 23.30 muutub liikluskorraldus ka Raadilt kesklinna suunduval Narva maanteel – keelatud on vasakpöörded Puiestee ja Jaama tänavale ning linna poole suunduv vasakpöörderada tähistatakse ajutiselt otse liiklemiseks.

Alates teisipäeva õhtust õhtust on keelatud peatumine ja parkimine Muuseumi teel, Jänese tänaval ja Roosi tänava lõigul Jänese – Muuseumi tee.

Neljapäeva hommikust alates suletakse tavaliiklusele ligipääs Muuseumi teele ning Roosi tänavale lõigus Jänese – Muuseumi tee. Kõrveküla-Tartu maanteel piiratakse liikumiskiirus 30 kilomeetrit tunnis. Piirangud lõpetatakse hiljemalt reede hommikuks.

Kontserdi korraldaja palub Tartu ja ümbritsevate asumite sõidukijuhtidel olla äärmiselt tähelepanelik, sest kontserdile on oodata mitukümmend tuhat fänni nii Eestist kui ka välismaalt, kes kohalikus liikluses ei pruugi kõige paremini orienteeruda. ERM-i lähistel liiklevatel inimestel tuleb arvestada täiendava ajakulu või uue marsruudi leidmisega. Vajadusel suletakse ohutuse tagamiseks liiklus ühes või teises sõidusuunas.

Metallica kontserdi ametlikud tasulised parkimisalad on avatud külastajatele neljapäeval kella 9 kuni reedel kella 3-ni. Parkimisaladele saab siseneda Narva maanteelt ja Pajula teelt. Parkimisalad on valveta. Parklate sisekord on kohustuslik täitmiseks kõikidele parklate territooriumil viibijatele.

Ametlikele parkimisaladele pääseb vaid eelmüügist ostetud parkimispiletiga. Kohapeal parkimispileteid ei müüda. Parkimiskohtade arv on piiratud. Sõiduteede ääres ja kõnniteedel on parkimine keelatud.

Kontserdikülastajatele on avatud jalgrattaparkla, mis asub A-värava juures. Parkla on tasuta ja üldvalvega.

Kontserdipäeval kella 18-sõdaööni või viimase ratta lahkumiseni on Tagurpidi Maja parklas Roosi tänav 86 avatud Tartu Smart Bike rattaringluse ajutine rattaparkla. Kohapeal on kaks inimest, kes aitavad rattaid laenutada või ära anda. Ratast saab laenutada vaid kainena.

Seoses liiklusmuudatustega Roosi tänaval ja Muuseumi teel tähistatakse ajutised ERM-i peatused Narva maantee ja Muuseumi tee ristmiku lähistele.

Kontserdi päeval on linn lisanud liinide 1, 4 ja 6 plaanilistele väljumistele lisabussid, mis sõidavad pärast kontserti alates kella 00.00-st. Viimased väljumised kesklinnast on kahe paiku öösel.

Liini number 1 bussid sõidavad tavapärasel marsruudil. Liini teenindatakse 15-minutilise intervalliga. Täiendavad väljumised pärast keskööd peatustest Kesklinn II ja Kesklinn IV on minutitel 00, 15, 30 ja 45.

Liini number 4 bussid sõidavad kesklinnast Ropka linnaosa suunas Ringtee lõpp-peatusesse ja tagasi kesklinnani. Liini teenindatakse 30-minutilise intervalliga. Täiendavad väljumised pärast keskööd peatusest Kesklinn VI on minutitel 00 ja 30.

Liini number 6 bussid sõidavad veidi lühendatud marsruudil – Tähtvere linnaosas peatuseni Tartu Näitused ja Ränilinnas kuni peatuseni Fi. Liini teenindatakse 30-minutilise intervalliga. Täiendavad väljumised pärast keskööd peatustest Soola ja Soola I on minutitel 15 ja 45.

Bussid võivad väljuda ka varem – juhul, kui bussi mahutavus on ammendunud.

Liini number 7 bussid sõidavad neljapäeval muudetud marsruudil, kuna Roosi tänav lõigus Jänese – Muuseumi tee ja Muuseumi tee on liiklusele suletud. Buss sõidab Roosi-Jänese-Narva maantee ja vastupidi, ERM-i ja Roosi peatuste asukohad on kontserdipäeval muudetud. ERM-i peatus on mõlemas sõidusuunas Narva maantee ja Muuseumi tee ristmiku vahetus läheduses. Roosi ajutine peatus asub linnast väljuval suunal enne Jänese tänava ristmikku.

Busside marsruutide kohta leiab lisainfot siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.