Uudis

Oluline muudatus tulemas: pärast autokooli teooriaeksami läbimist võid kohe maanteeametisse minna

Foto: Martin Mets

Praegu kehtib kord, kus juhilubade taotlejal tuleb kõigepealt sooritada autokoolis teooriaeksam ja sõidueksam ning siis suunduda edasi maanteeametisse eksameid tegema. Nüüd tahetakse lubada maanteeametis teooriaeksami sooritamist kohe pärast seda, kui see on autokoolis edukalt sooritatud. Autokooli sõidueksam ei pea olema selleks ajaks tehtud.

Maanteeameti eksamiosakonna juhataja Tarmo Vanamõisa sõnul planeeritakse sellist muudatust, kuid selle jõustumine sõltub uue eksamineerimise määruse vastuvõtmisest.

“Kui inimene on läbinud koolis teooria, siis tekib tal soovi korral võimalus sooritada maanteeametis teooriaeksam ja pärast selle sooritamist broneerida endale sõidueksami aeg. Kui tal on veel koolis võtta sõidutunde, siis saab ta seda edasi teha,” rääkis Vanamõisa.

Muudatuse tingis asjaolu, et niiviisi saavad õpilane ja kool planeerida sõidueksami aega ja õpilane saab kohe pärast kooli lõppu sõidueksamile tulla.

“Sõidueksamile tuleku juures on oluline, et kool on lõpetatud ja kolm tööpäeva enne seda on koolitunnistuse andmed laekunud maanteeametisse. Sellisel planeerimisel on väga tähtsal kohal kooli ja õpilase vaheline hea koostöö,“ selgitas Vanamõisa muudatuse vajalikkust.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.