Uudis

Õnnetuses hukkunud mehe vanemad kaebasid Tesla kohtusse

Foto: Scanpix/Reuters/Jason Reed.

Möödunud aastal Floridas liiklusõnnetuses hukkunud mehe perekond on kaevanud kohtusse Tesla, süüdistades autotootjat “defektse auto” valmistamises, vahendab Arstechnica.

Kohtuasja kohaselt sõitis 18-aastane Barrett Riley Tesla Model S elektriautoga 187 km/h sõidukiirusega vastu tee ääres asetsevat seina, juhtis auto korraks teele tagasi ning paiskus siis vastu tänavavalgustusposti.

Kirjelduse järgi lahvatas auto leekidesse ja lisaks autojuhile hukkus ka kõrvalistmel istunud 18-aastane Edgar Monserratt Martinez, kelle vanemad nüüd Teslat süüdistavad.

Umbes kaks kuud enne õnnetust sai Riley sama Teslat juhtides ka trahvi, kuna sõitis 180 km/h. Riley vanemad olid autole lasnud paigaldada isegi kiirusepiiraja, mis sõiduki tippkiirust alla 140 km/h pidi hoidma.

Enne õnnetust oli kiirusepiiraja aga Tesla poolt hoolduse käigus ilma vanemate teadmata eemaldatud. Hukkunud poisi vanemad süüdistavad Teslat hooletuses kiirusepiiraja eemaldamise tõttu. Pere advokaadid väidavad, et sõiduk oli defektiga ja liigselt ohtlik, sest akud ei olnud piisavalt kaitstud, et vältida süttimist.

Tesla esindaja avaldas perele kaastunnet ja ütles, et ükski tootja sõidukitest poleks sellisel kiirusel avariile vastu pidanud. Esindaja lisas, et Tesla on peale õnnetust lisanud üle õhu uuenduste käigus oma sõidukitesse spetsiaalse kiirusepiiraja.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.