Uudis

Ootamatu muutus: Tallinna-Tartu maanteel avatakse 2+1 lõik kohe, mitte järgmisel aastal

Tallinna-Tartu maanteel Põltsamaa lähistel asuva Annikvere-Neanurme lõigu 2+1 möödasõiduala on valmis ja osaliselt liiklejatele avatud. Veel paar päeva tagasi kinnitas Maanteeamet Geeniuse autoportaalile, et möödasõiduala avatakse järgmisel aastal, sest on vaja paigaldada liiklusmärke ja teekattemärgistust.

Annikvere-Neanurme 4,1 km pikkusel lõigul ehitati vaheldumisi kaks möödasõidu lõiku pikkusega 1,5 km ja 1,3 km. Laupkokkupõrgete vältimiseks on 2+1 sõidurajad eraldatud metallist karptalast keskpiirdega.

Lõigul uuendati teekate ja liikluskorraldusvahendid, nihutati bussipeatuste asukohti ja ehitati bussipeatuste juurde jalgteed. Kohtades, kus müratase ületab lubatud piirmäära, paigaldati müratõkkeseinad või -vallid. Tööde maksumus on 4,7 miljonit eurot.

Maanteeamet tänab liiklejaid mõistva suhtumise eest teetööde ajal ja juhib tähelepanu, et piirkiirus valminud Annikvere-Neanurme lõigul on talvel 90 km/h. Kevadel kui ilmad lubavad, tõstetakse piirkiirus 100 km/h.

Möödasõidualasid tuleb veel

2017. aastal alustati ka km 160,8-168,1 asuva Valmaotsa-Kärevere 2+1 sõiduradadega teelõigu ehitusega, mis peab valmis saama 2018. aasta sügiseks.

Projekteerimisel on km 142,2-146,9 asuv Pikknurme-Puurmani ja km 170,0-174,1 asuv Kärevere-Kardla teelõik.

2+1 sõiduradade rajamine on näiteks Rootsis näidanud väga häid tulemusi. Statistiliselt on liiklussurmade arv pärast 2+1 teede rajamist nendel teedel vähenenud kuni 80%.

Maanteeamet on teinud ka video uue teelõigu liikluskorraldusest

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.