Uudis

Opel läheb elektriliseks: Corsa-e jõuab peatselt Eestis müügile

Corsa kuues põlvkond näitab teed Opeli elektriautodele.Fotod: Opel.

Möödunud nädalal avalikustas Opel kuuenda põlvkonna Corsa, mille teeb eriliseks asjaolu, et seda pakutakse nüüd täiesti elektrilisena – Corsa-e.

Opelil ei ole mudelipõlvkondade vahetamisega ajalooliselt kunagi kiiret olnud. Corsa eelmine ehk 5. põlvkond jõudis müügile 2014. aastal, põlvkond enne seda aga aastal 2006. Äsja avalikustatud 6. põlvkonnaga paistab tootja elektritehnoloogiat omaks võtvat – mõne nädala eest tutvustati ka esimest Opeli pistikhübriidi.

Corsa nagu Corsa ikka, aga elektriline?

Kahtlemata olulisim faktor mistahes elektriauto juures on täna sõiduulatus. Ametliku info kohaselt saab ühe laadimisega sõita Corsa-e’ga – eCorsaga? – sõita 330 kilomeetrit ja seda “uue” ning rangema WLTP testimetoodika järgi. Lisaks elektrilisele versioonile pakutakse peatselt Corsat ka bensiini- ja diiselmootoriga, kuid põhirõhk paistab siiski Corsa-e’l olevat.

Võimsusega 136 hobujõudu (100 kW) ja 50 kWh akuplokiga ei tundugi Corsa vähemalt paberil kõige lahjema linnakulgurina. Kiirlaadijaga peaks aku 80% ulatuses saama poole tunniga täis laadida, kuid kahjuks ei ole keskmisel ostjal sellise informatsiooniga midagi peale hakata – enamikel meist pole kodus kiirlaadijaid ja kodus jäetakse elektriauto igal juhul ööseks pistikusse.

Baasvarustuses on 7-tolline puutetundlik ekraan uue meediasüsteemiga. Valikus ka 10-tolline ekraan.

Suurima sõiduulatuse jaoks on Corsa-e’l Eco sõidurežiim ning lisaks tavarežiimile on otsustatud luukpärale ka Sport režiim lisada, mis peaks “lisama sõidudünaamikat ja erksust”. Linnakiiruseni kiirendab Corsa küll 2,8-sekundiga, kuid nullist sajani aeg jääb tootja esialgsete andmete järgi 8,1-sekundi juurde.

Eelmise põlvkonnaga võrreldes pole sõiduki mõõtmed muutunud. Corsa-e katusejoon on eelkäijast küll 48mm madalam, aga ei tohiks reisijate pearuumi mõjutada. Muutustest võib pigem välja tuua täisdigitaalse näikupaneeli ja hulgaliselt ohutusvarustust.

Esmakordselt pakutakse väikeautole ka adaptiivseid IntelliLux LED maatriks-esitulesid. Sisuliselt tähendab see, et sõiduki esiosas paiknev kaamera jälgib ümbrust ja esitulesid kohandatakse vastavalt keskkonnale. Keskkonnast suudab kaamera ka liiklusmärke tuvasada ning Corsa varustuses on nüüd olemas ka adaptiivne kiirusehoidja.

Elektriline Corsa-e peaks Eestisse juba lähinädalatel jõudma. Ametlik hinnakiri hetkel puudub.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.