Uudis

Opelit hakkab Eestis maale tooma uus ettevõte

Bassadone Automotive Nordic kontserni kuuluv Peugeot’, Citroëni ja DS sõidukite maaletoomisega tegelev Auto-Bon Oy omandab LänsiAuto grupilt Opeli impordiäri Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes.

Tehing sisaldab ka hiljuti avatud Opeli müügisalongi Tallinnas. Kõigi osapoolte äritegevus jätkub muutusteta kuni konkurentsiametite kinnitusteni. Omanikuvahetus ei mõjuta Opeli kliente ning koos äritegevusega võetakse üle ka kõik LänsiAuto praegused töötajad.

Opel kuulub maailma ühe suurima autotootja – Stellantis Grupi – portfelli, kes on ka Peugeot’, Citroëni ja DS sõidukite tootja. Sama tootja erinevate brändide koondamine ühisesse distributsioonivõrku toetab Stellantise strateegiat ning loob kõigi osapoolte jaoks märkimisväärset efektiivsust.

“Tegu on loogilise järgmise sammuga meie edasise koostöö arendamisel Stellantisega. Opeli ülevõtmine annab võimaluse pakkuda nii oma klientidele kui edasimüüjatele suuremat lisaväärtust ning efektiivsust läbi kogu tarneahela,” kommenteerib Markus Vuolle, Auto-Bon Oy tegevjuht. “Opeli tuntud saksa karakter täiendab meie senist prantsuse päritolu brändide portfelli,” lisab Vuolle.

“Auto-Bon võttis Peugeot’ Baltikumi impordiäri üle suvel 2018, millele järgnes Citroëni impordiäri ülevõtmine 2020. aasta sügisel. Opeli lisamine meie brändiportfelli on ootuspärane samm ettevõtte ambitsioonikas kasvustrateegias. Tehing annab meie diilervõrgule võimaluse nii oma äritegevust laiendada kui konkurentsivõimet kasvatada,” kommenteerib Peugeot’ ja Citroëni Baltikumi maaletooja Auto-Bon Baltic OÜ tegevjuht Andrus Kuus.

Opeli jaemüügiäri Tallinnas võtab üle Bassadone gruppi kuuluv AutoHalle OÜ, mis tegeleb mitmete brändide edasimüümise ja teenindusega nii Tallinnas kui Riias. Opeli müügiesindusest saab AutoHalle kolmas müügisalong Tallinnas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.