Uudis

“Ott Tänak – The Movie”: kõige lühem ja konkreetsem filmiarvustus

Ott Tänak saabub filmi esilinastusele.Foto: Argo Freiberg

Kui sa oled selline inimene, kes ei taha enne filmi väga teada, mida teised arvavad, siis ära edasi loe. Vaata parem seda pilti Korsika rallilt, kus historic-klassi Ferrari kihutab. Teised võivad jätkata.

Ajalooline klooster ja ralliauto

Nii, ma igaks juhuks kontrollin ja annan sulle veel ühe võimaluse mitte edasi lugeda. See, mis järgneb, ei tarvitse sulle meeldida või tekitab filmi suhtes mingeid eelarvamusi. Päriselt, see on viimane hoiatus!

Esilinastuse eelne tänuring. Ott Tänak on just saabunud, all paremal, seljaga publiku poole.

Nonii. Olete valmis? Ma panen ühe pildi veel, sest mulle endale see meeldib ja teil on viimane võimalus mitte edasi lugeda.

Filmi promo ja esilinastus oli väga suurejooneline. Valguslaigus asus varemalt Oti auto.

Järgneb filmiarvustus

Mõelge korraks. Kui huvitav või põnev saab olla 2 tundi ja 15 minutit kestev dokumentaalfilm rallist, mis räägib ühe noore sõitja teekonnast meistritiitlini? Spordidokumentaal. Kusjuures kõik teavad, et seda meistritiitlit eelmisel aastal ei tulnud. Päriselt, kui hea see olla saab?

Nii-kuradi-väga-hea! Ülikõva! Igas mõttes – visuaalselt, loo poolest, ülesehituselt, heli osas. Täielik mentaalne rusikahoop otse näkku. Mul ei ole rohkem midagi öelda. Kõik, mis järgneks oleks lihtsalt ruumitäide ja filmi ära jutustamine. 10/10. Minge ja vaadake ise.

Ja kui sa nüüd tunned, et ma täiega müüsin üle seda filmi ja sulle seepärast ei meeldinud, ootasid midagi enamat, siis vabandust, aga ma ju hoiatasin mitu korda.

Kui mõni välismaine väljaanne tahaks mind tsiteerida, siis: “That was f***ing brilliant!”

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.