Uudis

Ott Tänaku ilmaennustaja: Rehvivahetuse võib broneerida järgmise nädala lõpuks

Foto: AFP / Lehtikuva / Hannu Rainamo / Finland

Ott Tänakule rallideks ilmaprognoose koostav Tallinna ülikooli teadlane Hannes Tõnisson prognoosib, et päevasel ajal peamiselt Tallinnas sõitev autojuht võib talverehvid suverehvide vastu vahetada aprilli esimese nädala lõpus.

“Ma arvan, et järgmise nädala lõpus võib rehvid ära vahetada, kui sõita peamiselt päeval ja linnateedel,” rääkis Tõnisson täna Tallinnas toimunud konverentsil. “Temperatuur on ilmselt umbes selline ja sademeid ei tohiks ka palju tulla.”

“Kui sõita rohkem ka linnast väljas, siis aga tasuks veidi veel oodata,” hoiatas Tõnisson. Kas öösel sõitma juhtuvad juhid võiks veel rehvivahetust edasi lükata.

Tõnisson rääkis Tehnopolis toimunud Teede Tehnokeskuse tehnoloogiakonverentsil sellest, kuidas tema ralli ilmaprognoosija karjäär alguse sai ning kuidas ta Ott Tänakule sõitudeks ilma ennustab.

Tõnisson sattumine Ott Tänaku tiimi oli pikk protsess. “2011. aastal osales Ott Saksamaa rallil koos MM-Motospordiga. Kristo Kraag, kes seal vägesid juhatas teadis ühte fotograafi ja fotograaf teadis, et ma vaatlen hobikorras rallisid,” rääkis ta.

“Sain telefonikõne, et kas saan teha kiire prognoosi järgnevateks katseteks. 15 minuti pärast läks välja esimene prognoos, mis läks ülimalt hästi täppi,” ütles ta.

Samas oli prognoos hoopis teine, kui tehasemeeskondadel, mis tagas Tänakule nendel katsetel suurepärase koha. Ta edestas S2000 autoga enamikku WRC autosid ja sai sellel rallil suurepärase tulemuse.

“Toyotasse rääkis mind juba Ott, viis mind Tommi Mäkineniga kohtuma. Eelnevalt oli Ott Tommile näidanud minu prognoose ja pooletunnise vestlusega oli kokkulepe käes,” selgitas Tõnisson.

Loe Geeniuse lugu Tõnissonist siit.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.