Uudis

Päeva foto: Alfaholics näitas täielikult süsinikkiuga kaetud GTA-R klassikut

Alfaholicsi tegevust iseloomustab ilmselt kõige paremini sõna “restomod”, mis tuleneb inglise keelsetest sõnadest restoration-modification. See tähendab, et võetakse klassik, tehakse ta täiesti korda, aga kasutatakse kaasaegseid detaile – vedrustus, mootor, elektroonika, põhimõtteliselt täpselt nii palju, kui kliendil soovi on.

Alfaholics on keskendunud 105. seeria Alfa Romeo Giuliatele, mida toodeti 1960.-1970. aastatel. Sellest seeriast muuseas pärinebki ka hiljuti esitletud uue Giulia GTA vereliin. Just 105-seeria GTA sai oma võimekuse ja kerguse poolest legendaarseks ning maksab tänasel päeval väga palju raha.

Palju võib vabalt maksta ka Alfaholicsile, aga vastu saad midagi väga-väga erilist. Nende “R-Type” seeria autod on valikus kõige erilisemad ja eksklusiivsemad ning ühe auto ehitamine võtab aega üle 3000 töötunni ehk 8-tunniste tööpäevadega ehitaks üks inimene seda natuke üle ühe aasta.

Tipp-paketti pakutakse GTA-R kupee, Ti-R sedaani või Spider-R kabrioletile. Auto kaal võib keretüübist olenevalt olla vähem kui 850 kg. Siin on väike ülevaade nende poolt müüdud autodest. Vähe on autosid, mis võiks pakkuda niivõrd puhast sõidurõõmu ja samas kvaliteeti ning ilu.

300 hobujõudu tonni kohta

Nüüd näitasid Alfaholicsi tüübid oma järgmist ideed – täielikult süsinikkiuga kaetud GTA-R kere, mis vähendab auto kaalu 70 kg võrra metallkerega autodega võrreldes ning 38 kg hetkel kõige kergema GTA-R 290 mudeliga võrreldes. Jõu ja kaalu suhte viib selline lahendus 300 hobujõuni ühe tonni kohta.

Kui palju selline lahendus kliendile maksma läheb, ei ole veel öeldud, aga “tavaline” GTA-R 290 maksab olenevalt spetsifikatsioonist üle 220 000 euro. Kõige selle peale on kohustuslik vaadata, kuidas Henry Catchpole võrdleb praegust Giulia Quadrifogliot ja Alfaholicsi GTA 290-R versiooni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.