Uudis

Päeva kuulutus: 300-hobujõuline Ford Sierra, mis ei olegi igav

Foto: Auto24.ee

Ford Sierra on Maarjamaa üks kuulsamaid noorklassikuid, peamiselt 1990ndate nostalgia tõttu, kui meie tänavaid valitses just see Fordi mudel.

Sierra kasuks hobiautona räägib see, et kuigi korralikud eksemplarid hakkavad juba vaikselt hinda kerima, siis hetkel on võimalik veel mõistliku hinnaga saada korralik noorklassik. Ikkagi tagaveoline.

Kuskil hinnaskaala teises otsas on legendaarsed parempoolse rooliga Sierra Cosworth RS500 mudelid, mida on müüdud ka rohkem kui 100 000 euro eest. Mis toobki meid käesoleva kuulutuseni.

Foto: Auto24.ee

Kõigest 7000 euro eest on võimalik omale siitsamast Eestist soetada auto, mis tundub päris korralik RS500 koopia. Välimus on peaaegu üks-ühele originaaliga sarnane – õhuvõtuavad kapotil, hiigelsuur vaalasaba-laadne tagatiib, veljed, värv…

Tagasi pole hoitud ka mootori osas, kus 2,8-liitrisest mootorist on omaniku hinnangul on üle 300 hobujõu (kuigi dünostendis pole käidud). Samas on mõõdetud 0-200 km/h aeg, mis on 12 sekundit. Näiteks kaasaegne BMW M5 teeb seda natuke rohkem kui 10 sekundiga.

Foto: Auto24.ee

Oluline lisaboonus on, et erinevad ümberehitused on maanteeametis registreeritud ja ülevaatusega probleeme pole.

Loe tehnilisemat juttu kuulutusest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.