Uudis

Päeva kuulutus: E39 põlvkonna BMW M5 on igal juhul mõistlik ost?

Fotod: Auto24.ee

Kui asi puudutab investeerimist, siis kindlaid lubadusi anda ei saa keegi. Sama asi on ilmaprognoosi, abieluõnne ja rallitulemustega. Kui asi puudutab autode ostmist investeeringuks, on kindlate soovituste andmine veel raskem ja tõenäosus endale põlve tulistada ikka väga suur.

Aga kui mingi auto üldse võiks olla ideaalne kombinatsioon sõidurõõmust, klassikast, erilisusest ja “äkki ma väga ei hävigi selle projektiga” komplektist, siis on see E39 M5. Lihtsalt, autot ei tohi viimase raha eest osta ja valmis peab olema kõigeks. Projekt saab alguse muidugi konkreetsest autost.

Müügikuulutuse tekst on paljulubav. Kõik arved olemas, hoitud hobiautona, talvel sõidetud pole ja läbisõit peaks ka õige olema. Võib olla selle VAG grupi nalja oleks võinud tegemata jätta, sest tekib kahtlus, et kui tihti siis Audisid-Volkswageneid (ja ka Porschesid?) kummitamas käiakse ja mil moel?

Igal juhul, kui sellist autot osta, siis tuleb see eelnevalt viia väga tarkade inimeste juurde väga põhjalikku ülevaatusesse. Eriti, kui plaan on projektiga mitte väga hävida.

20 000 eurot ei ole selle põlvkonna M5 eest sugugi palju, sest Saksa portaalis on ka palju suurema läbisõiduga autode hinnad kõrgemad ja sarnased pigem isegi 40 000 eurot. See näitab, mis on korraliku auto hinnapotentsiaal. Nüüd on ostja asi anda konkreetsele autole hinnang ja uurida välja võimalikult palju ajalugu.

Eestis on see olnud alates 2014. aastast ja selle ajaga päris palju omanikke. Liikluskindlustuse fond näitab ka ühte avariid aastast 2014. Seega, mõtteainet on, aga 400-hobujõuline V8 mootor, manuaalkast ja M-meistrite parimad teadmised on kahtlemata elamus omaette. Kes ei riski, see šampust ei joo?

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.