Uudis

Päeva kuulutus: Eestis on müügis haruldane Subaru kastiauto Baja

Kui sa mõtled pikapite peale, siis ilmselt torkavad sulle esimesena pähe mõned tõelised Ameerika truck’id või siis alternatiivina Jaapani Hiluxid-Navarad. Põhjalikum autohuviline mõtleb vast Austraalia ute’de peale ka.

Millest paljud aga ilmselt kuulnud pole, on Subaru üks põnevamaid vaimusünnitisi 2000ndate algusest nimega Baja.

Tegu oli Legacy ning Outbacki platvormile ehitatud neljaukselise sportlikuma kastiautoga, mida toodeti aastatel 2003 kuni 2006. Kõik autod väljusid Subaru USA Layafette tehasesest Indianas.

Nimi “Baja” tulenes legendaarsest Baja 1000 võidusõidust, milles osalevate autode pealt ka disainimisel šnitti võeti.

Fotod: Subaru omanik.

Autot turundati kui “mitmekülgse tarbesõidukina” ning Subaru soovis müüa aastas vähemalt 24 000 mudelit, ent paraku läks kogu tootmisperioodi peale kaubaks vaid 30 000 autot.

Mootorivalikus pakuti vaid 2,5-liitrist boksermootorit, mida sai paaritada nii automaat- kui ka käsikastiga. Tänaseks on Bajast paljudes maailma nurkades saanud kultus-ja hobiauto ning eriti hinnas on manuaalkastiga mudelid.

See Rakveres müügis asuv Baja tuli tehasest küll automaatkastiga, ent on meie maal äärmiselt haruldane ning täiesti märkimisväärne leid. Kui tekib soov selle hooaja Jaapani autode kogunemistele millegi huvitava veereda, siis miks mitte soetada just see masin.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.