Uudis

Päeva kuulutus: mis asi on Volkswagen Bonito?

Fotod: Auto24.ee

Auto24.ee portaalis on müügis üks väga huvitav auto, mis kannab nime Volkswagen Bonito. Tegemist on 1968. aastal valminud kit-car’iga, mis on ehitatud Põrnika baasil.

Mis asi Bonito üldse on? Internet annab auto loojaks ettevõtte nimega FiberFab Velocidad Inc, mis asutati 1964. aastal Ameerikas. Ettevõte keskenduski spetsiaalsest materjalist kit-car’ide valmistamisele, millest näiteks Avengeri nime kandev auto üritas jäljendada Ford GT40 välimust.

Pärast ettevõtte looja Warren Goodwini surma vanglas, kuhu ta oli oma naise mõrva eest mõistetud, jätkas ettevõte tegevust, aga lõpuks jagunes erinevateks osadeks, millest üks oli ka Saksamaal asuv tütarettevõte. Viimane jätkas muuhulgas ka Bonitode tootmist kuni 1981. aastal läks ettevõte brittide valdusesse.

Selline võiks Bonito välja näha korda tehtuna. Foto: Cplanert, Wikipedia

Kui palju Bonitosid täpselt toodetud on, ei ole teada, aga eriline on see auto igal juhul. Müüja sõnul on läbisõit vaid 8000 km. Auto on seisnud viimased 20 aastat kuivas garaažis ning käivitub poolest pöördest ja sõidab laitmatult.

Kahtlemata vajab auto tööd, aga kuna see baseerub ikkagi Põrnikal, siis ei tohiks tegemist olla väga kalli hobiga. Volkswagenite kogunemisele vast ikka lubatakse ja ilmselt päris haruldaste versioonidega ühte ritta.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.