Uudis

Päeva kuulutus: Hummer H1, sest see on Hummer H1

Fotod: Auto24.ee

Täiesti ebamõistlik, ebanormaalselt suur, tarbetult kallis, tobedalt suurustlev ja samas jube äge – see on Hummer H1. Sündinud militaarsõidukina ja seejärel suundunud luksussõidukite tootmisliinile, sest Ameerikas on kõik võimalik.

Ilmselgelt väga maastikuvõimekas linnamaastur. Sellise linna, kus tänavate laius muidugi võimaldab, sest auto on 2,2 meetrit lai. Tühimass on 3500 kg ja mootor 6,5-liitrine diisel.

Arnold Schwarzenegger sõitis sellise maailmakuulsaks, kui ta veel polnud ökoloogilise maailmavaatega pihta saanud. Ta sõidab ka praegu sellisega, aga jõuallikaks on nüüd elekter.

See konkreetne auto on saabunud Eestisse 2006. aastal. Hetkel pole kehtivat ülevaatust, aga piltide ja hinna järgi võiks arvata, et probleem on pigem viitsimises kui reaalses tehnilises seisukorras.

Kas 100 000 eurot on hea hind, on raske öelda. Eestis hetkel ühtegi H1 müügil pole. Saksa portaalis hakkavad sõjaväe Hummerid umbes 30 000 eurost, tänavaversioonid 70 000 juurest. Tegemist on nagunii nii teistsuguse autoga, et hinna üle arutlemine ei ole asjakohane. Ilus ümmargune number igal juhul.

2+2 meetrit eriolukorra reegliga on vist selles autos kõik hästi kui pilte vaadata. Vaata kuulutust SIIT.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.