Uudis

Päeva kuulutus: kõige kallim kasutatud auto hetkel on vene päritolu limusiin

Fotod: Auto24.ee

Auto24.ee portaali ilmus nädalavahetusel üks huvitav pakkumine. ZIS-110 on kahtlemata väga impressiivne sõiduk, olles omal ajal üks maailma pikimatest autodest.

Sõiduk ehitati peamiselt parteiladviku jaoks ja Vikipeedia sõnul toodeti eeskätt sedaankerega mudeleid, kuid valmistati ka takso-, kiirabi- ja kabriolettvariandid. Riigijuhtide tarvis valmistati ka soomustatud kerega mudeleid. Lõplik tootmisarv oli natuke üle 2000 auto.

Mootoriks oli enam kui 6-liitrine R8 ning võimsust on märgitud 190 hj. Auto pikkus on täpselt 6 meetrit ja tühimass 2,5 tonni.

Konkreetne sõiduk tundub piltide järgi olevat pärit Gruusiast, aga võib olla on juba ka Eestis. Seisukord piltidel jätab mulje, et tegu on täielikult taastatud autoga.

Nüüd siis hinnast. 450 000 eurot on kõige kõrgem hind, mis kasutatud auto eest hetkel Eestis küsitakse. Teisel kohal on Porsche 911 GT2RS 369 000 euroga. Sellise auto reaalset hinda on väga raske leida, sest tegu pole ingliskeelse maailma oksjoni- ja müügikeskkondades just väga levinud klassikuga.

Sellise auto puhul annaks palju juurde, kui tegu oleks konkreetsele tuntud isikule kuulunud autoga või erilisema, soomustatud versiooniga. Kunagi pakuti näiteks Stalini ZIS-110 paraadsõidukit ligi 3 miljoni dollari eest. Sellel autol vähemalt kuulutuses ei ole mingit lisainfot välja toodud.

Kui tegu on lihtsalt taastatud ZIS-110ga, siis on 450 000 eurot ilmselt korralikult üle pingutatud hind. Kui keegi oskab viidata mõnda venekeelset müügisaiti, kus saaks võrdlushindu, siis andke kommentaarides teada! Eriline on see auto igal juhul ja tegelik hind selgub nagunii müügitehingu käigus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.