Uudis

Päeva kuulutus: maailma parim igav auto maksab vaid 1700 eurot

Foto: Paula Johanna Adamson

Nüüd võib tekkida küsimus, et kas Autogeeniuse peatoimetaja on päris lolliks läinud ja kas tõesti põnevamat kuulutust ei leidnud?

Leidsin küll, näiteks 5000 euro eest saab superkihvti Põrnika, mille mootor on värskelt renoveeritud ning kere ja veljed väga ilusat punast värvi. Muus osas tundub ka korralik Volkswagen.

Või siis 5,7-liitrine V8 mootoriga Pontiac GTO, mis 20 000 eurose tuuningu abil teeb tavaseades üle 550 hobujõu, kui peale keerata, siis umbes 700 ja kätte saab selle auto 12 500 euroga.

Aga, kuna täna tuli (ja ma olen kindel, et väga lühikeseks ajaks) müüki mudel, millega ma päriselt ise kogemust oman, siis oleks vale jätta seda kajastamata.

Kõikide teiste päeva kuulutuste puhul ma lähtun aastate jooksul loetud arvamustest või sõprade kogemustest. Täpsustus – müügis olev auto ei ole minu oma ja puudub igasugune seos.

Toyota Camry

Toyota Camryga olen sõitnud nüüdseks umbes 5 aastat ja 196 000 pealt on läbisõit kerkinud 296 000 peale. Aga auto on samas peres juba aastast 2004 ning on sisuliselt kõige parem auto neile, kes tahavad, et auto oleks mugav ja muretu. Kindlasti tuleb nüüd inimesi, kes ei saa aru, millest ma räägin ja Camry on kohutav hunnik õnnetust, aga ma ei ole nendega nagunii nõus.

Pommikindel auto

Korralikult hoitud Camry ei ole isegi roostetama hakanud, rääkimata sellest, et seda painaks mingid kotermannid, kallid rikked või muu tüütus. See auto lihtsalt sõidab! Jah, ma tahaks 3-liitrist V6 Camryt ka proovida, sest kuna seesaama 2,2-liitrine võtab nagunii väga korralikult kütust, siis vaevalt V6 seda kuskile suurusjärgu võrra kõrgemale viib.

Igiliikur, mis on mõnusalt pehme, väga-väga mahukas ja mõnus sõiduauto. Pagasiruumis olen isegi maganud nii, et jalad ulatuvad salongi. Tagaistme seljatugi käib kahjuks väga vähe alla.

Muidugi ka igav. Ärge oodake Camryst põnevaid sõiduelamusi või potentsiaalset projektikat. See on kulgur, mõnusalt Ast Bsse suhisemiseks nii, et sa ei mäletagi midagi. Auto, mis absoluutselt ei sega.

Hetkel valmistab mulle küll muret automaatkäigukast, mis ei käi ühtlaselt ja vajab lähiaastatel suuremaid kulutusi, aga see ei ole Camry süü, vaid tegemist on puhtalt liiga harva tehtud käigukasti vedelike vahetuse ja hooldusega. Olge teie targemad ja hooldage oma käigukaste ennetavalt!

Ma ei tea, mis seisus on see müügis olev Camry, aga kui vähegi sarnane minu omaga, siis 1700 euro eest töökindlamat ja mugavamat autot on raske leida. Loomulikult tuleb seda aeg-ajalt remontida, aga see on loomulik kulumine. 22 aastat vanal autol originaalstarterit või radikat vahetada on ju täiesti okei, eriti kuna need väga palju ei maksa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.