Uudis

Päeva kuulutus: Mercedes-Benz 500E, mida arendas ja ehitas Porsche

Foto: Auto24.ee

Tänane leid on noorklassikute rubriigist. Välja näeb see W124 mudelipõlvkonna Mercedes peaaegu nagu tavaline “takso”. Tavainimeses võib küll tekitada küsimusi kahevärviline kere, aga samas, igasugu edevaid vidinaid võib ju külge kruvida.

Asjatundlikum autosõber näeb aga laiendatud tiivakaari, võib olla märkab, et auto istub madalamal ja on laiem ja ta saab aru, et siin võib veel midagi peidus olla. Tal on õigus – 500E on legend, mille kapoti all peidab ennast 5-liitrine V8 ning auto on ehitatud Porsche ja Mercedese koostööna.

Foto: Auto24.ee

Wikipedias kirjutatakse, et auto loomise ajal olid Mercedese enda insenerid hõivatud uue S-klassi arendamisega ja seega osteti töö sisse Porschelt. Tehke nii, et see 5-liitrine mootor läheks sisse ja muidu oleks ka kõik sportlikum, näiteks vedrustus ja jõuülekanne.

Auto ei mahtunud Mercedese koosteliinile

Kui siis väljatöötatud plaanide järgi taheti autot tootma hakata, selgus, et 500E on liiga lai, et mahtuda tavalise W124 liinile. Seega hakati autosid kokku panema samuti Porsche tehases, kuna viimasel olid nagunii rasked ajad ja ressurss seisis jõude. Samas tehases koostati näiteks omaaja kõige kiiremat tänavalegaalset autot Porsche 959.

Foto: Auto24.ee

Kuna värviti keresid peale esmast kokku panemist Mercedese tehases ja ka lõplik kontroll ja üleandmine toimus seal, siis veeti iga autot mitu korda Porsche ja Mercedese tehaste vahel, muutes valmimisprotsessi 18 päeva pikkuseks.

0-100 km/h alla 6 sekundi

Tegemist on tõelise hundiga lambanahas. 326 hobujõudu ja 480 Nm pöördemomenti. Ajakirjanikud on saanud 0-100 km/h aegu vahemikku 5,5-6,0 sekundit,kuigi ametlik oli 6,1. Veerandmiili läbib see noorklassik 14,1 sekundiga ja tippkiirus ulatub 260 kilomeetrini.

Foto: Auto24.ee

Kokku toodeti neid autosid 10 476 ühikut ning arvestades loomulikku kadu, on ilmselgelt tegemist juba väga väärt ja ainult hinda kasvatava investeeringuga. Muidugi tuleb arvestada, et selline omaaegne supersedaan on ka päris keerulise tehnoloogiaga ja nõuab kindlasti rohkem tähelepanu kui legendaarse W124 langzeitauto tavaversioonid. Hobiautona aga ilmselgelt täiesti pädev.

Foto: Auto24.ee

Nagu kuulutusest näha, siis hetkel on auto heas korras ja palju olulisi asju on korda tehtud. Kui võrrelda hindu mujal, siis 16 500 eurost palju odavamalt neid autosid enam ei liigu. Vähemalt sellises seisukorras.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.