Uudis

Päeva kuulutus: musta numbriga BMW 633 CSi on mõnusalt tüüne klassik

Fotod: Auto24.ee

Mõne kuulutuse puhul on lihtne – üks detail annab edasi kogu olulise info. Antud juhul on see must uunikumi registreerimistunnus, mis tähendab, et autod alates 1970. aasta 1. jaanuarist olema originaalseisukorras vähemalt 95% ulatuses, valmistamisajaga enne 1930. aastat 70%. Samuti ei tohi auto olla noorem kui 35 aastat.

Eksperdid tunnistavad ka koopiana toodetud varuosi ning juppe, mis on samaväärselt vastupidavad ning identsed originaaljupiga. Kui sõiduk hindamise edukalt läbib, väljastatakse talle tehnoülevaatus neljaks aastaks ning registritunnistus 12 aastaks. Pärast tosinat aastat tuleb auto uuesti hindamiseks esitada.

Seega tähendab, et see 200-hobujõulise R6 mootoriga 633 kupee on vähemalt 95% ulatuses originaalne. Auto on registreeritud 2018. aastal, seega vähemalt 10 aastat võib must number auga küljes olla.

633 CSi on E24 põlvkonna 6. seeria esimestest tootmisaastatest. Kokku toodeti E24 mudeleid kuni 1989. aastani 86 000 tükki.

Muud polegi öelda – stiilne ja äge vana BMW neile, kes ei taha ketsi ja külksi teha, vaid mõnusalt 1970ndatesse kruiisida.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.