Uudis

Päeva kuulutus: uunikumi numbritega “kopikas”, mille hind on üllatavalt hea

Fotod: Auto24.ee

Võrreldes muu maailma autodega, ei olnud VAZ 2101 midagi erilist, aga Nõukogude Liidus oli see kõva samm edasi näiteks Moskvitšist ja kõigist teistest vene tavalistest sõiduautodest ehk siis… Moskvitšist.

Vikipeedia sõnul kehtestati just selle auto tõttu 1973 NSV Liidus piirkiirus 90 km/h. Varem piirkiirust polnudki, sest väga vähe oli selliseid autosid, mis suutsid pikemat aega arendada kiirust üle 90 km/h. Ei saaks öelda, et 2101 on eriline kähkusõidukas, aga 1,2-liitrise mootori 60 hobujõudu võimaldas tippkiirust kuni 140 km/h. Sajani kiirendas umbes 20 sekundiga.

Samuti on “kopika” näol väga paljude jaoks tegemist samaväärse lapsepõlvenostalgiaga nagu “Kosmose” tuubimarmelaad, kohuke ja taksojärjekord “Viru” hotelli juures. Kuuma suvepäeva ja vinüülistmete lõhnabukett, merevaigust käigukanginupp ja “autos ei söö!” suhtumisega vanaisad.

VAZ 2101 (ja selle “faceliftid” 21011 ja 21013) ei ole Eesti müügikuulutustes väga haruldane ning täiesti sõitva ja korraliku auto saab ka vähem kui 2000 euroga. See kuulutus on aga midagi muud. 7770 euro eest saab musta numbriga 99,47% originaalseisukorras oleva 1982. aasta auto.

Odav või kallis, raske öelda. Samal ajal on müügis veel üks musta numbriga 01 ja selle hinnaks on 12 900 eurot. Tegemist on muidugi märksa vanema mudeliga aastast 1971 (autosid hakati tootma 1970. aastal).

Kelle nostalgiavajadus on eriti suur või näeb, et kunagi saabub klassikaliste autode turul ka nõukogude autotööstuse tähetund, siis miks mitte investeerida? Muidugi tähendaks see seda, et autole on talveks anda korralik talvekorter, sest musta numbriga “kopikaga” poleks mõistlik ilmselt soolas sõita.

Kuulutus ja rohkem pilt on SIIN.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.