Uudis

Päeva kuulutused: 750-hobujõuline Mitsubishi Evo ja Eesti ainuke Subaru XT kupee

Fotod: Auto24.ee

Tänased päevakangelased on pärit küll samast riigist, aga üksteisest erinevad nagu öö ja päev. Samas, piisavalt ägedad mõlemad, et üht teisele eelistada ei saa.

Subaru XT 4WD TURBO

Alustame soodsamast. Eestis on selliseid väidetavalt arvel vaid üks. Seega, harulduse punktid on käes. Ja samas ei ole tegemist mingi küüni alt leitud raipega.

Tehnika on müüja sõnul väga heas korras, samuti pole kerel suuri probleeme. Ta on autot omanud 6 aastat, kogu ajalugu alates importimisest saksast on olemas. Kõik tehtud tööd on piinliku täpsusega üles tähendatud. Aga nagu ikka, midagi kindlasti leiab veel.

Autol on keskdifri lukk ja pidev nelivedu. Kapoti all on boksermootor, millel abiks ka turbo. Võimsuseks on ametlikult 130 hobujõudu, aga tühimass kõigest 1200 kg.

Talviti sõitnud pole ja viimased talved on ta seisnud autohotelli kuivades tingimustes. Suhteliselt kindel staar igal jaapani autode või noorklassikute kogunemisel. Ja seda vaid 3200 euro eest.

Mitsubishi Lancer Evolution IX

Tahaks öelda, et see on auto edasijõudnutele, aga isegi see on vist vähe öeldud. Amatöörid vaadaku eemalt, edasijõudnud võivad lähemale astuda, aga päriselt peaks seda kaaluma ikka profid. Nii sõidu kui ka tuunimise mõttes. Sest 560-750 hobujõudu 2-liitrises Evo 9s ei ole päris normaalne asi.

Ilmselt ongi esimeseks testiks müügikuulutuses välja toodud muudatuste loetelu. Kui sellest seal aru saate, siis tasub edasi mõelda. Kõik võtab kokku müüja lause: selles mootoris pole ühtegi tavadetaili, kõik on välja vahetatud. Mootori võimsuse saab keerata kuni 750 hobujõuni…

Auto on just valmis saanud, maksis 40 000 eurot ja müügi põhjuseks on toodud “teised prioriteedid elus”. Seega, kui sinu prioriteetideks on tänapäeva superautodest võimsam neljaukseline Mitsubishi, siis lenda peale. 37 000 euro eest saad 40 000 eurot maksnud tuuningu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.