Uudis

Päeva kuulutused: kolm väga erinevat klassikut

Foto: Auto24.ee

Nädalavahetus andis kohe mitu kuulutust, mille hulgast tänaseks seda ühte valida on väga raske. Seega siis kohe kolm korraga.

1972. aasta BMW 2002

Haruldane, ilusti taastatud ja korralikult hoitud 2002 näitab, kuivõrd askeetlikud olid autod pea 50 aastat tagasi. Jutt ei ole puuduvast püsikiiruse hoidjast või kesisest helisüsteemist. Nagu piltidelt näha, siis puudu on peaaegu kõik.

Foto: Auto24.ee

Aga seda kompenseerib sõidurõõm. Autol on 100 hobujõudu ja kaal jääb alla ühe tonni. Rohkem ilmselt kirjeldada ei olegi vaja. Kes selle ajastu autosid teab, oskab ette kujutada. Kiirendust ja tippkiirust ei ole mõtet tänapäevaste autodega võrrelda. See on teistsugune kogemus.

1991. aasta Alfa Romeo 75

Manuaalkastiga ja tagaveoline Alfa Romeo 75, mis müüja sõnul on saanud hiljuti nii mootori kui ka kere kapitaalremondi. Kõlab liiga hästi?

Foto: Kuldne Börs

Korralik sisu, uued pidurid, vedrud, õlid – ühesõnaga kõik on perfektne, välja arvatud see, et auto pole hetkel arvel ning alates 2016. aastast, kui see Saksamaalt toodi, ei ole mingit ajalugu. Eeldatavasti on kogu see aeg kulunud taastamisele.

Eeldusel, et kõik ongi nii hästi, siis ideaalseks 75ks on puudu veel natuke sobivamad veljed ja ongi kõik. Olgu, mootorivalikus on ka võimsamaid mudeleid, aga ka 120hj pole just väga vähe.

Foto: Kuldne Börs

Alfa 75 oli peaaegu ideaalse kaalujaotusega kuna käigukast oli viidud tagatelje juurde (transaxle). Samuti olid tagumised pidurikettad viidud tagatelje keskele, diferentsiaali ja käigukasti juurde. Need asjad näitavad, kuivõrd pühendunud oldi sõiduomadustele. Vastupidavus ja kõik muu on muidugi eraldi teema.

1989. aasta Honda CRX

1990ndatel oli CRX selline unistuste sportlik luukpära. Just seetõttu, et seda liikus Eestis päris palju, see oli mingite asjade kokkulangemisel vähemalt teoreetiliselt kättesaadavas hinnaklassis (või noh, unistuste jaoks) ning lisaks sellele ka kiire.

Foto: Auto24.ee

Auto oli 3,7 meetrit pikk, kaalus tublisti alla 1000 kg ning 1,6-liitrine mootor andis välja 122 hobujõudu. Aastal 1989 oli see väga vinge number. Mõõtude järgi võiks eeldada kartautolikku juhitavust.

Konkreetne auto on läbinud põhjaliku taastamise ning on müügis vaid piiratud aeg. Tasub kiirustada!

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.