Uudis

Päeva kuulutused: nädalavahetusel pandi müüki väga huvitavaid projekte

Fotod: Auto24.ee

Puhkepäevade kuulutustesirvimine viis väga huvitavate avastusteni, kus ühte kuulutust on väga raske välja valida. Tegime väikse ülevaate erilisematest pakkumistest.

Toyota MR2 GTI, 1990. aasta, 8499 eurot

See on punane, keskmootoriga ja tagaveoline sportauto. Edasi läheb veel paremaks.

Müüja sõnul on auto 2019. aastal kvaliteetselt ülevärvitud, eelnevalt rooste puudus täielikult ja plekitöid ei vajanud. Tehniliselt samuti väga heas korras. Autoga sõidetud ainult suvehooajal kuivade ilmadega ja hoiustatud kinnises parklas. Lisaks on tehtud palju olulisi hooldustöid.

Autogeeniuses on ühe sarnase (küll turbomootoriga) auto proovisõit olnud ja tasub üle lugeda, mis auto on üldse MR2. Kui tundub, et 156 hobujõudu jääb väheks, siis on projektitamist selles autos võimalik kõvasti teha.

Mazda RX-7 Turbo, 1989. aasta, 12 000 eurot

400-hobujõuline rootormootoriga RX-7. Jällegi, palju rohkem polegi vaja öelda. Aga ütleme ikkagi.

Müüja sõnul on auto ostetud 2010. aastal originaalkonditsioonis 127 900km läbisõiduga, korrektse hooldusajalooga ning Eestis olnud terve aja ühes perekonnas. Ehitused on tehtud aastate jooksul, suurem mootori ümberehitus tehtud 2016a, ent peale seda sai auto ka väga vähe sõitmist.
Mootor on värske, üliheas seisus.

Viimati mõõdeti VKM’is autot 2015. aastal ja siis näitas mootor lausa 493hp, 660nm, hetkel uue mootori sissesõiduperiood ning rõhk madalam. Oluline on ka see, et ümberehitustest hoolimata läbib auto ülevaatuse.

Neli Volkswageni hipibussi korraga, 4000 eurot

Kui eelmised kaks olid kellegi teise poolt juba valmis ehitatud projektiautod, siis selles kuulutuses pole valmis mitte midagi, aga potentsiaali on küll.

Kõik vajavad tööd ja pole kohe sõidetavad. Kahel on olemas dokumendid. Kõik mis pildil puudu on olemas (tuled, stanged jne) käigukastid ja mootorid olemas.

Rohkem infot kuulutuses pole, aga ilmselt polegi vaja – korralikult potentsiaali üheks või kaheks hipibussika ja muidugi väga palju töötunde.

Pontiac Grand Prix, 1982. aasta, 5500 eurot

Selle auto puhul jäi silma paar huvitavat asja. Esiteks on auto Eestis juba 1995. aastast ning viimased 15 aastat seisnud. Piltide järgi on seisukord üllatavalt hea, kuigi ülevaatuse läbimiseks tuleb muidugi vaeva näha.

Teiseks on tegemist targa-tüüpi kerega, kus katusepaneelid saab eemaldada ja siis auto peaaegu nagu kabriolett.

Auto pärineb ajastust, kus suurtest 5-liitristest V8 mootoritest suudeti naftakriisiaegse seadusandluse tõttu välja võtta hämmastavalt väikseid võimsusnumbreid. Aga stiilselt ajastutruu on see auto igal juhul ja mõnusaks USA kruiiseriprojektiks tundub äge.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.