Uudis

Pagani Imola: kui üle 2 miljoni maksev Huayra BC on liiga tavaline

Üliekslusiivsete super-, või pigem hüperautode valmistaja Pagani on avaldanud uue ekstreemse mudeli nimega Imola.

Pagani Huayra on praeguseks juba 8 aastat vana, kuid kunstiteosele sarnaneva hüperauto järgi on ilmselgelt siiani veel nõudlust. Seega otsustas Pagani teha siiani kõige ekslusiivsema variandi nimega Imola.

Nagu arvata võiks ei tule kuulsalt Itaalia ringrajalt nime saanud auto tavalise hinnasildiga: tasuma peab uskumatud 5 miljonit eurot. Kokku toodab Itaalia autotootja vaid viis sõidukit, millest kõik on juba müüdud.

Pagani Huayra baasil valmistatud Imola südameks on samuti kahe turboga V12 mootor. 827 hj ja 1100 Nm väänet tootev jõuallikas siiani võimsaim variant, mille Pagani ühtegi autosse pannud on.

Autotootja asutaja Horacio Pagani rõhutab, et tegemist pole siiski ringrajale mõeldud ekstreemse sõidukiga. Kuna Pagani kliendid kasutavad autosid ennekõike siiski avalikel teedel, oli igapäeva kasutus ja sõiduelamus tähtsad.

Näiteks oleks Pagani võinud Imola teha veel madalamaks, et võimendada surujõudu ja pidavust rajal. Kuna avalikud teed pole ilmselgelt aga peegelsiledad otsustati siiski jätta küllalt ruumi maapinna ja auto põhja vahele.

Disaini osas on selge, et aerodünaamika on esmalt arendatud siiski auto suutlikkust silmas pidades. Isegi hr. Pagani ise ütleb, et tegemist pole otseselt elegantse autoga, kuid uuendatud välimus tagab kiiremad ringiajad ja paremad sõiduomadused.

Auto kaal on hoitud minimaalsena, kasutades süsinikkiudu ja esmakordselt uut värvitehnoloogiat, mis ainuüksi säästab 5 kg. Pagani Imola kaalub 1246 kg, mis muudab võimsuse ja kaalu suhte paremaks kui näiteks LaFerraril või McLaren P1-l.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.