Uudis

Pagani kavatseb V12 mootorit kasutada vähemalt kuni 2026. aastani

Pagani asutaja Horacio Pagani kinnitas intervjuus, et hüperautode tootja kavatseb jätkata V12 mootoriga autode ehitamist kuni 2026. aastani, vahendab Autocar.

Pagani erinevad Zonda ja Huayra hüperautode variandid on ühed parimad näited autondusest, kui kunstist. Pöörased kiirused, elegantne ja ilus disain ning muidugi vapustav V12 jõuallika heli.

Kuigi Huayra mudeliga on V12 mootor nüüd turbodega ja ei huilga nagu vabalthingav Zonda mootor, on silindrite arv ja asetus traditsiooniliselt Itaalia hüperautolik.

Intervjuus Autocariga mainis Horacio Pagani, et tema ei kavatse V12 mootorist nii pea veel loobuda. Kui Huayra mudeli tootmine lõpuks otsa saab, saabub selle järglane plaanide kohaselt 2022. aastaks.

Ka Huayrale järgnev Pagani hüperauto saab V12 jõuallika, mis on edasiarendus Huayra enda turbodega varustatud V12-st. Horacio sõnul on ka saabuva mudeli mootor homologeeritud kun 2026. aastani.

Pagani kavatseb muidugi ka elektrimotorite trendiga kaasa minna ja väidetavalt on arenduses ka elektriline hüperauto, mis on ainulaadse platvormi peal.

Õnneks kestab siis V12 mootori eluiga päris mitu aastat ja kõik super- ja hüperautode fännid võivad praegu veel rahus magada.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.