Uudis

Palju maksaksid Shelby Daytona Coupe eest, mis oli Carroll Shelby enda oma?

Fotod: Worldwide Auctioneers

Oksjonile on jõudnud 1965. aasta Shelby Cobra Daytona Coupe, mille omanik oli automargi asutaja ise. Ajalooline sportauto, vapustava disaini ja ekslusiivse ajalooga. Soodsalt ilmselt kätte ei saa.

Shelby Daytona Coupe on sportauto, mille Carroll Shelby ehitas Ferrari ülemvõimu murdmiseks Euroopas ja muidugi ka Le Mans’i kestvussõidul. Rajale jõudis auto 1964. aastal, võites mitmeid kohalikke suuri sõite nagu Daytona 24-tunni ja Sebringu 12-tunni võidusõidud.

Isegi Le Mans’i Circuit de La Sarthe rajal oli Daytona Coupe üsna edukas, võites oma GT-klassis kohe 1964. aastal. Üldvõit jäi siiski saamata, kuna saavutati 4. koht.

Daytona Coupe jätkas ringrajal võistlemist ka 1965. aastal, kuid suurem arendustöö oli selleks ajaks juba lõppenud. Seda muidugi tänu Fordile, kes palkas Carroll Shelby ja tema meeskonna oma GT40-t arendama.

Kokku ehitati kuus sõidukit ja üks Shelby Cobra Daytona Coupe sportautodest on müüki jõudnud. Kuid selle autoga on üks hea ja üks halb uudis.

Head uudist juba põgusalt mainisime. Auto üleeelmine omanik oli Carroll Shelby isiklikult, kes sellega ka sõitis. Praegune omanik ostiski Daytona Coupe just hr Shelby käest ning nüüd on see oksjonile jõudnud.

Halb uudis on see, et tegemist pole ühega kuuest, algselt ehitatud Daytona Coupe’st. Nimelt ehitati kerenumbriga CSX2469 auto algselt hoopis Shelby Cobra nime kandvaks roadster-stiili sportautoks. Carroll Shelby omamise ajal ehitati auto ümber Daytona Coupe’ks.

Siiski on autol ametlikud FIA paberid, et tegemist on ametlikult Shelby Daytona Coupe sportautoga. Seega ametlikel klassikaliste sportautode üritustel võib uus omanik julgelt teistega rinda pista.

Samas, kui oleks üks “mitte originaal” Shelby Daytona Coupe, mille omamise puhul ei peaks kuidagi häbi tundma, siis peab see olema just see auto, mis Carroll Shelby valvsa silma all Cobrast roadsterist ümber ehitati.

1965. aasta Shelby Cobra Daytona Coupe on müügis Worldwide Auctioneers veebilehel.

Isegi kui kohe pole plaan osta, siis kuulutust tasub vaadata juba ainult piltide pärast. Tegemist on siiski ühe kenama taguotsaga automaailmas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.