Uudis

Laenu ja liisinguga ostetakse aina kallimaid sõidukeid, edu aluseks on muuhulgas digilahendused

Foto: Shutterstock

Kolmandas kvartalis finantseeris Inbank autoostu 25 miljoni euro ulatuses, mis on 59% rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. Kasvu edendavad eelkõige digilahendused.

Inbanki autode finantseerimise Baltikumi äriüksuse juht ja juhatuse liige Margus Kastein usub, et rekordilise kasvu taga on digitaalsed finantseerimislahendused, kus krediidiotsus tehakse vaid mõne minutiga.

Kuna automüük on muutunud juba täna märksa lihtsamaks, siis on digiteenustel võimalus seda veelgi enam lihtsustada ja e-kaubanduse kasvades ootab üha suurem hulk tarbijaid võimalust osta sõiduk ilma arvuti äärest lahkumata.

„Sõidukite müüjatel on aeg astuda ühte jalga tarbijate ootustega ja muuta ka sõiduki müük ja ostmine digitaalseks. Paraku on automüüjate ärimudelis veel palju analooglahendusi, samas on mitmed neist juba digistrateegiasse investeerimas,” sõnas Kastein.

Ostetakse aina kallemaid sõidukeid

Kastein lisas, et hüppeline tõus on toimunud nii autolaenu kui -liisingu tootekategooriates ning tõusnud on ka laenatav summa, kuna autodest on turul suur puudus. „Inimesed ostavad aina kallemaid sõidukeid ning otsivad selleks finantseerimislahendusi. Samas on märkimisväärselt kasvanud ka kasutatud autode hinnad, mis kindlasti mõjutanud positiivselt meie kolmanda kvartali tulemusi,“ sõnas Kastein.

Ka on Kastein veendunud, et autode ostmine jätkub ka olukorras, kus tööstust on tabanud tarnekriis. „Kuigi uute autode ooteperiood on kuni aasta, siis ei ole näha, et see sõidukite soetamist pidurdaks. Uute autode ostmine küll väheneb, kuid see-eest hoogustub tegevus kasutatud autode turul. Samuti on märgata, kus inimesed hindavad ümber oma vajadusi.“

Toimetas Tarmo Tähepõld

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.