Uudis

Paula videoblogi: Pakkuge, kui palju hobujõude mootoris alles on?

Ringrajahooaeg on selleks korraks läbi ning leidsime, et hea viis sellele punkt panna oleks käia autoga dünostendis ning huvi pärast järele vaadata, mis auto jõunumbritega praeguses seades toimub. Selleks seadsime sammud Badassparts Estoniasse.

Praegu on autol M54B22 mootor, mis on sama, mis tehasest, küll aga on kuldne bemm viis aastat tagasi juba ühe mootorivahetuse läbi elanud, niiet tänase mootori elulugu ma päris lõpuni ei tea. Igatahes sööb ta õli, mis on nende mootorite puhul 200 000-300 000 läbisõidu juures üsna tavapärane nähtus, sest kolvirõngad ning klapisääretihendid kipuvad väsima.

Jõud on ebaühtlane, aga põhjus teadmata

Dünostendis sai selgeks, et see jõud, mis ta mootorist välja annab, on ebaühtlane ning hoopis teistes kohtades, kui see tehasest olema peaks. Selguse saamiseks mõõtsime peale dünostendi ka mootori kompressiooni, mis oli kõigi kuue silindri vahel ühtlane ning mitte isegi normist väljas.

Südamehaige Kaku, mis saab peagi doonorsüdame.

Seega on nukrate numbrite taga tõenäoliselt midagi muud – näiteks väsinud vanos. Lisaks sellele pole praegune mootori ning käigukasti kooslus kuigi jätkusuutlik, sest sai tehtud odavalt ning kiirelt. Jõunumbritest saab pikema ülevaate viimases YouTube’i videos, kus Jaanis Koppel Badassparts Estoniast graafikud lahti seletab.

Becky ja 20-tolliste velgedega Camry

Praegust mootorit me taaselustama ei hakka – vahetame hoopis võimsama vastu. Viimases videos näebki lisaks dünostendile mitmeid ettevalmistusi talveperioodiks. Seame end tasapisi sisse uude garaaži, kus muu hulgas hakkab aset leidma ka kuldse bemmi südameoperatsioon.

Lisaks tutvustame kuldse bemmi vanemat õde Beckyt, kellest on varasemalt põgusalt juttu olnud, ent kes nüüd on saanud ulatusliku uuenduskuuri. Kirsiks tordil on videos väike ülevaade ka Tarmo palavalt armastatud Toyota Camryst uues kuues – 20-tolliste Rotiformi velgedega.

Märksõnad: , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.