Uudis

Peugeot avalikustab Genfis 508 põhineva elektrimootoritega ideeauto

Peugeot avalikustab Genfi autonäitusel elektrifitseeritud ideeauto Peugeot Sport Engineered 508, mis on edasi arendatud 508 hübriidsedaanist, ent pakub paremat sõidukogemust koos vähese heitmekoguse ja sportliku disainiga.

Peugeot Baltic tegevjuht Andrus Kuus rääkis, et kui praegu on uus 508 saadaval kolme diisel- ja kahe bensiinimootoriga, siis juba 4. kvartalis jõuavad müügile laetava hübriidmootoriga kupee-sedaan 508, mille alusel ka Genfis esitlemisele tulev ideeauto välja arendati, kui ka universaalversioon 508 SW.

Järg varasematele kontseptidele

Sportliku väljanägemisega Peugeot Sport Engineered 508 on sissejuhatuseks uue elektriautode valiku arendamisele, põhinedes kahevarasema elektrilise ideeauto loomise kogemusel.

308 R Hybrid

Nendeks on 2013. aastal kõige madalamat emissioonikogust maailmas ja GTi-tasemel jõudlust pakkunud 208 HYbrid FE ning 2015. aastal loodud 308 R HYbrid Concept, mis kiirendas 100 kilomeetrini tunnis 4 sekundiga.

Uus Peugeot Sport Engineered 508 võimendab neid saavutusi, ent pakub lisaks viimaseid tehnoloogilisi uuendusi.

Kolm mootorit ühes autos

Peugeot insenerid on uues ideeautos ühendanud kolme mootori potentsiaali (PureTech 200, 110-hobujõuline elektrimootor esiosas ja 200-hobujõuline taga), kaks energiaallikat ning nelikveo, mis pakub silmapaistvat kiirendust pöördemomendiga 500 Nm.

Tänu neile näitajatele on Peugeot Sport Engineered 508 ühes klassis 400-hobujõulise sisepõlemismootoriga sõidukitega. Uus ideeauto kiirendab 100 kilomeetrini tunnis 4,3 sekundiga ning arendab kiirust kuni 250 kilomeetrit tunnis, kuid õhku paisatav CO2 heitmekogus ulatub WLTP mõõtemetoodika kohaselt ainult 49 grammini kilomeetri kohta.

Sõita saab ka ainult elektriga

Ideeauto pakub kõiki laetava hübriidmootori eeliseid. 11,8 kilovatt-tunnise mahutavusega aku võimaldab WLTP mõõtmismetoodika järgi sõita täielikult elektriga kuni 50 kilomeetrit.

Sport-režiimis saab tavapärast ja elektrilist energiaallikat koos kasutada kuni kiiruseni 190 kilomeetrit tunnis, mis tähendab ühtlasi muljetavaldavat kiirendust.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.