Uudis

Peugeot e-LEGEND CONCEPT: ülistiilne retrosugemetega ideeauto, millel on velvetist sisu ja 16 ekraani

Peugeot esitleb 2. oktoobril algaval Pariisi autonäitusel täielikult isejuhtivat elektrilist ideeautot e-LEGEND CONCEPT, mis näitab ettevõtte nägemust autosõidu tulevikust ja üleminekust uutele energiaallikatele.

“See on Peugeot’ visioon optimistlikust ja ülimalt ihaldusväärsest tulevikust,” lausus Peugeot tegevjuht Jean-Philippe Imparato. “Meie jaoks on isejuhtiv ja elektriline sünonüümid. Igavus ei saa kunagi osaks meie DNAst.”

Peugeot e-LEGEND on 100% isejuhtiv elektriauto, mille edasiarendatud juhikoht i-Cockpit pakub olenevalt liiklusoludest või sõitja soovidest nelja sõidurežiimi. Neist kaks on isejuhtivad režiimid.

Soft seab esikohale sõitjate mugavuse ning vähendab töötavate digitaalsete ekraanide hulka ja seal näidatavat infot miinimumini. Sharp pakub aga täpset ja dünaamilist sõidukogemust koos suurima hulga võimalike nutitegevustega (sotsiaalvõrgud, kalender jne).

Isejuhtivas režiimis tõmmatakse auto rool helisüsteemi alla, et 49-tolline ekraan oleks täielikult näha. Esiistmete seljatoed lastakse allapoole ning ilmuvad käetoed, et tekiks suur pind asjade hoidmiseks ja nutitelefonide juhtmevabaks laadimiseks. Kõik sõitjad saavad lõõgastuda, näiteks mängida videomänge ja vaadata filme nõgusalt keskekraanilt või iga päikesesirmi sisse ehitatud ekraanilt.

Lisaks on Peugeot e-LEGEND CONCEPTil kaks manuaalset sõidurežiimi. Legend toob 504 Coupé numbripaneelid ja näidikud erinevatele ekraanidele. Boost aga võimaldab dünaamilist sõitu tänu võimsale elektrimootorile ning laia 180-kraadist teevaadet ühel suurel ekraanil.

Tehisintellekt valdab 17 keelt

Koostöös juhtiva tehisintellekti tehnoloogiate ettevõttega SoundHound Inc loodi Peugeot e-LEGEND CONCEPT ideeautole hääljuhitav juhiabi isejuhtivate režiimide jaoks.

17 keeles suhtleva tehisintellekti tehnoloogiaga saab juht muuta sõidustiili, kuulata oma lemmikmuusikat ning isegi avada või sulgeda elektriajamiga varustatud sõidukiuksi. Sama süsteemi versioon plaanitakse kahe aasta jooksul kohandada Peugeot tootmises olevatele mudelitele.

FOCAL® helisüsteem pakub kahte seninägematut võimalust. Navigatsiooniga seotud sõnumeid saab saata ainult juhile sel ajal, kui teised sõidukis viibijad kuulevad edasi muusikat. Teise uuendusena saab igale reisijale luua täielikult personaalse helimulli ilma, et kaasreisija muusikavalikud kedagi häiriks.

Inspiratsiooniks legendaarne 504 Coupé

Peugeot e-LEGEND CONCEPTi disain pakub omapoolse tõlgenduse 504 Coupé stiilist: kerge, sportlik ja sensuaalne siluett ning tahapoole kaardus salong suurte klaasosadega.

Sisekujunduses on disainerid keskendunud soojadele materjalidele, et tasakaalustada külma digitaalsust. Nii on kaasaegset tehnilist ilmet kombineeritud siidise velvetiga, ukseavad ja ülemised osad on aga tehtud eksootilisest paldao puidust, mis meenutab 1960ndatel aastatel palisandrist või eebenipuust tehtud mööblit.

Ideeautos on 16 erinevas suuruses ekraani, näiteks 49-tolline nõgus keskekraan, 29-tollised ekraanid ustes või 12-tollised igas päikesesirmis. Keskkonsool võimaldab ligipääsu sõiduki juhtimisele pöördlüliti ja 6-tollise puuteekraani kaudu. Roolirattast vasakul on digitaalne lüliti sõidurežiimiga seotud valikute tegemiseks.

Peugeot e-LEGEND CONCEPT on 100% elektriauto 100 kWh akude ja elektrimootoriga, mille pöördemoment on 800 Nm ja mis jagab oma 340-kilovatist võimsust kõigile neljale vedavale rattale. Ideeauto kiirendab 100 kilomeetrini tunnis vähem kui 4 sekundiga ning pakub maksimumkiirust 220 kilomeetrit tunnis. Sõiduulatus on 600 kilomeetrit, kusjuures 500 kilomeetrit on võimalik läbida juba 25-minutise kiirlaadimise järel. Peugeot e-LEGEND CONCEPTi saab laadida juhtmevabalt (induktsioonlaadimine).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.