Uudis

Pildid ja esimesed infokillud uue Opel Astra kohta. Kas meeldib?

Opeli kuuenda põlvkonna Astra saab esmakordselt elektrilise kapotialuse ning mudeli uut disanikeelt on seni nähtud üksnes margi džiipidel.

Enam kui 30 aastat vana mudelinimi Astra saab sedapuhku vägagi uue sisu, sest ehitatakse esmakordselt uue hiidkontserni Stellantise alluvuses. Kasutatakse EMP2-platvormi, millele ehitatakse suur osa Opeli, Citroëni ja Peugeot’ keskmise suurusega mudelitest.

Siiski rõhutatakse, et uue Astra arendustöö viidi läbi Saksamaal ning uustulnukat hakatakse ka tootma Opeli peatehases Rüsselsheimis. Mõistagi võetakse kasutusele elektritoega mootorid, kuid säilivad ka tavalised sisepõlemismootorid.

Uue ilmega Astra gabariit mudelivahetuse käigus sisuliselt ei kasvanudki. Pikkus jääb endiselt alla 4,4 meetri piiri, kriipsuke lisandus vaid teljevahesse. Lubatakse avarat sisemust ning pakiruumi, mis mahutab tublid 422 liitrit pagasit.

Armatuurlaud ehitati üles fookusega ekraanidel, mis on ootuspärane ja meenutab Mokkal nähtut. Kahest kümnetollisest laiekraanist üks asub otse juhi ees, teine sellega küljekuti koos, kuid on esimese ekraani suhtes juhi poole pööratud. Füüsilised nupud on säilinud keskekraani ees, roolirattal ja kesktunnelil. Olemas on nii tuuleklaasinäidik kui ka 360-kraadine kaamerasüsteem.

Opeli puhul ei tule uudisena AGR-komfortistmed, mis on nüüdseks levinud ka kontserni teistele mudelitele. Isteasend saadi 12 mm võrra madalamaks, olemas on nii istmemassaaž kui ka -ventilatsioon. Ühtlasi jätkatakse leedlaternate ühe pioneerina pikselleed-esilaternatega, mis pärinevad otse Opeli lipulaevalt Insignialt.

Mootorite kohta väga üksikasjalikku infot esialgu ei jagata, mainitakse vaid, et võimsam kahest pistikhübriidist tuleb 225-hobujõuline. Fossiilmootorid ajavad läbi palju tagasihoidlikumate näitajatega, bensiini- ja diiselmootorite võimsus jääb 110–130 hobujõu vahemikku. Astra pardal säilib ka käsikasti võimalus, kuigi enamik versioone tuleb kaheksakäigulise automaatkastiga.

Esimeste klientideni jõuab uus Astra järgmise aasta alguses.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.