Uudis

Pildid ja kokkuvõte: Tartu Motoshow staariks oli Škoda eriline ideeauto

Škoda Vision RS istmed on väga sportlikud, kuigi auto enda andmed on pigem tavalised.

Õnnestunud autonäituseks on vaja Eestis vaid paari tähtsad asja: mõnda näituse staari, mida muidu ei näe ja ilusat ilma. Selle aasta Motoshow’l olid mõlemad olemas.

Škoda oli kohale toonud Vision RS nimelise ideeauto, mida esmakordselt näidati aasta tagasi Pariisi autonäitusel. Kontsepti eesmärk on mängida ideedega, mis võiks olla järgmiste Škoda RS sportmudelite arengusuunad.

Mõõdukalt kiire, aga väga ökonoomne

Auto on täiesti sõitev, kuid lähemal vaatlusel erineb kõigist olemasolevates mudelitest kardinaalselt, eriti just interjööri osas. Kuigi auto uksed olid suletud, siis tänu oma kutsikasilmadele ja lahketele inimestele, õnnestus kidakeelselt tehase esindajalt saada luba autosse istuda.

Hästi palju on kasutatud süsinikkiudu, istmed on eriti sportlikud korvid ja taga on kohti vaid kahele. Jõuallikatena kombineeritakse 1,5-liitrist TSI bensiinimootorit ja elektrit.

Pistikhübriid lubab ainult elektril sõita 70 kilomeetrit ja kokku on võimsust 245 hobujõudu. Kiirendus 0-100 km/h võtab 7,1 sekundit.

Erikülalisena oli kohal ka Bentley, mis tähistab oma 100. sünnipäeva ja seega näidati Continental GT ja Bentayga mudeleid ka lõunaosariiklastele. Nende kahe vahel troonis majesteetlik Bentley S2 aastast 1960.

Reaalsele ostjale on see tohutu ajavõit

Esmakordselt olid suuremalt avalikkuse ees näiteks Mazda CX-30, Kia Xceed, Ford Focus Active, Hyundai Ioniq Hybrid, Renault Clio, uus Volkswagen Passat ja veel mitmed autod.

Tavaliste autode osas ongi jätkuvalt Tartu Motoshow kõige tugevam osa võimalus väga suurt osa autosid näha ühes kohas ja lisaks nendega proovisõitu teha. Selleks oli kohal ligi 60 erinevat autot. Mõelge, kui palju aega hoiab see ühele potentsiaalsele autoostjale kokku, kui ta ei pea läbi sõitma mitmeid erinevaid salonge?

Tõeline segasumma suvila

Lisaks ametlikele esindustele, moodustas ülejäänud näituse sise- ja välisala tõelise segasumma suvila ja seda ainult heas mõttes.

Matkaautodest tõeliste off-road maasturiteni, Tartu “puubussidest” ülimadalaks tuunitud hobiautodeni. Kogu spekter, mis automaailmas üldse on, oli kenasti esindatud. Kusjuures Tartu bussi jaoks oli avatud ka liin Raekoja plats – Näitustepaviljon, mida ma rõõmsasti ka kasutasin. Tuleb tõdeda, et vanasti oli elu…ee..karm. Nii bussijuhi kui reisijate.

Loo autor bussis, mis oli pea uueväärses seisukorras, aga siiski sai hästi aru, et sõitmine sellega ei olnud lihtne.

Mitmed varuosade ja lisavarustuse müüjad ei olnud piirdunud vaid stendiga, vaid kohale oli toodud ägedaid tuuninguid või erilisi hobiautosid.

Näiteks said nooremad inimesed näha, mis auto peidab end kummalise nime “Saab” taha, sest Saabiklubi oli välja pannud väga esindusliku koguse erinevaid Saabe. Teises nurgas kogunesid ameerika bussid ning kõik muu, mis sinna vahele käib.

Saab on hobiautona aina rohkem populaarsust kogumas, sest teedele neid juurde ju ei tule.

Ühesõnaga – kõike üles loetleda ei ole mõtet ja ruumi. Ilm soosis üritust ja ilmselt oli publikuarv päris korralik. See näitab ka, et ühe korraliku autonäituse jaoks on jätkuval koht olemas ja Tartu on selle päris hästi sisse söötnud.

Märksõnad: , , , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.