Uudis

Pildid: SEMA autonäitus Las Vegases tõi kohale kõige metsikumalt tuunitud autod

Iga aasta koguneb Las Vegasesse kokku tõenäoliselt kõige eklektilisem valik sõidukeid, mis ühel autonäitusel olla võib. Tegemist on muidugi SEMAga, kus autotootjad ning kõik tuntud ja vähem tuntud tuuningufirmad näitavad seal vapustavalt jaburaid autosid.

Nagu mainitud ei piirdu SEMA vaid tuuningfirmade esitlustega, vaid segasummasuvilasse on ära peidetud ka autotootjate enda ekstreemsemad projektid tootmisse minevatest sõidukitest või ideeautodest. Toome välja mõned ägedamad.

Nissan 370X Project Clubsport 23

Nissan tutvustas pikalt tootmises oleva 370Zist ekstreemsemat Project Clubsport 23 varianti. 3,7-liitrine vabalthingav V6 on asendatud kahe turboga 3-liitrisega, tänu millele on tõusnud ka võimsus 50 hj võrra 400ni.

Muuhulgas on lisatud ka paremad pidurid, vedrustus ja differentsiaal.

Nissan on öelnud, et kui huvi on küllalt suur, võivad nad pakkuda ehituspaketti, millega tulevad kaasa kõik vajalikud jupid ja ka elektroonika, et muuta olemasolev 370Z Clubsport 23 mudeliks.

Kia pöörased maasturid ja madaldatud sedaanid

Kia kasutas võimalust näidata milline võib välja näha nende USA turul pakutav Telluride maastur, kui see peaks võitlema karmima maastikuga, kui töö, kodu ja poe vahet liiklemisel ette juhtuvad teekünnised ja -augud.

Samuti oli esindatud Kia sportlik Stinger ja luksuslik K900 sedaan. Mõlemad olid tuunitud koostöös DUB veljetootjaga, millega kaasnesid muidugi madaldatud vedrustus ja hiigelsuured veljed.

Chevrolet näitas elektrilist Camarot ja Corvette ZR1 mootorit

Tõenäoliselt ei viitsinud enam Chevrolet juhid taluda järjekordset tuttavat, kes neile saadab lingi YouTube’i videoga, kus Tesla elektriauto teeb Camaro muskelautole kiirendusrajal ära. Seetõttu tutvustavad nad Camaro eCOPO kiirendusmasinat.

Camaro eCOPO ei saa jõudu mitte mürisevast V8st, vaid hoopiski 700-hobujõulisest elektrimootorist. Kuigi testimine veel käib, hinnatakse veerand miili läbimiseks kuluvat aega umbes 9 sekundi kanti.

Peale elektrilise kiirendusauto demonstreeris Chevrolet ka oma uusi mootoreid. Kuigi müügile paisati kolm uut V8, mida saab osta enda projektiauto tarbeks, oli kõige huvitavam neist just üks kindel ülelaadimisega 6,2-liitrine mootor.

Nimelt on see pärit praegusest Corvette ZR1st ja toodab 755 hj ja 969 Nm väänet. Näiteks pistis Chevrolet selle metsiku jõuallika oma 1973. aasta Chevelle Laguna kapoti alla. Täiesti mõistlik.

Fordi GT Carbon Series ja kohstuslik tuunitud Mustang

Ford GT on väga rariteetne superauto, kuid alati saab olukorda veel ekslusiivsemaks muuta.

Saage tuttavaks GT Carbon Series erimudeliga, mis lisab omajagu süsinikkiust juppe ja detaile. Nagu näiteks veljed, mootorikate ning nähtav süsinikkiu muster A-piilaritel ja alumistel äärtel ümber auto.

SEMA näituselt ei puudu muidugi tuunitud Ford Mustangid. See aasta pakub Ford koostöös RTR Performance tuuningfirmaga limiteeritud Mustangi eriväljaannet nimega Series 1. Paraku on tegu vaid kosmeetilise tuuninguga, kuna võimsus võrreldes tavalisema muskelautoga ei kasva.

Ja siis on veel kõik muu

Olgu see Corvette’i mootoriga Honda S2000, Ferrari mootoriga 1960ndate Ford Mustang või hiigelsuurte rehvidega maastur, mille katusele on asetatud kummipaat. Kõike võib kohata SEMA näitusel.

Tuunitud autosid on seal alati tuhandeid. Meie soovitame vaadata näiteks mõnda ülevaatlikku YouTube videot või pildigaleriid.

Viimaseks kõlbaks väga hästi näiteks Top Geari või Autoblogi jäädvustused kõige pöörasematest autodest. YouTube’is annab vägagi detailse ülevaate Speed Academy video, mida saab vaadata siit:

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.