Uudis

Pilk tulevikku: Eestis pandi ootamatusse kohta mobiilne kiiruskaamera ja 94% juhte jäi kihutamisega vahele

Foto: Eesti Meedia/Scanpix

Politsei on hankimas mobiilseid kiiruskaameraid, mida saab vastavalt vajadusele paigaldada erinevatele lõikudele. 2015. aastal läbi viidud katsemõõtmisest selgub, et lõigul, kus juhid kaameraid oodata ei oska, võib pea iga juht kiirustamisega vahele jääda.

2015. aasta 25. septembril tegi maanteeamet teisaldatava kaameraga katsemõõtmise Tallinnas Pirita teel ajavahemikul 12.50–13.20.

Poole tunniga mõõdeti 478 sõiduki kiirust ning selle aja jooksul ületas 94% juhtidest kiirust ehk nende sõidukiirus oli mõõtmise hetkel 51 km/h või rohkem.

36% juhtidest ületas kiirust rohkem kui 10 km/h ning 3,8% sõitis lubatud kiirusega. Sõidukite keskmine kiirus oli 58 km/h, maksimumkiirus 75 km/h.

Politsei- ja piirivalveameti liiklusjärelevalve tööaeg oli 2017. aastal ligi 370 000 töötundi, millest 37% suunati selleks, et kontrollida piirkiirusest kinnipidamist. Teisaldatavate kiiruskaamerate kasutusele võtmine võimaldaks politsei hinnangul tööaega mõjusamalt kasutada.

Samuti suurendaks see ameti hinnangul tõenäosust, et ohtlikematel liikluslõikudel, kus on varasemalt kasutatud teisaldatavat kiiruskaamerat, peetakse piirkiirusest kinni ka edaspidi.

Mobiilsed kiiruskaamerad võetakse eelduste kohaselt kasutusele tuleva aasta esimese kolme kuu jooksul.

Loe ka: Politsei uued mobiilsed kiiruskaamerad suudavad püüda ka juba kaamerast möödunud juhte

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.