Uudis

Piltuudis: Tartus märgati erilist Red Bulli kuukulgurit

Foto: Raigo Mitt

Red Bull on igal pool. Vormel, ekstreemsport, sinu telekas, aga aeg-ajalt suudavad nad jälle üllatada. Seekord Tartus.

Facebookis jagati pilti, kus Tartu vanalinna parklas seisab rahulikult selline auto:

Foto: Raigo Mitt

Millega on tegu? Internet ütleb, et tegu on aastal 2015. esitletud Red Bulli “Armoured Moon Vehicle” nimelise sõidukiga. Eesti keeles tähendaks see siis soomustatud kuusõidukit. Kas see päriselt ka soomustatud on, ei ole teada. Kuu peal see ka ilmselt ei sõida, aga tige näeb välja küll. Hipster-Cybertruck,, ehk, et cybertruck ammu enne, kui see popiks sai.

Auto põhineb Land Rover 130 mudelil, mis on eriti pika kerega ja kasutusel näiteks safarisõitudel. Väga sügavale internetti me ei sukeldunud, aga esmapilgul kahjuks väga palju rohkem infot auto kohta välja ei tule. Algselt ehitati see Austraalias ja tegu on nö peosõidukiga, kus katusele paigaldatakse kõlarid ning ilmselt on autos sees korralik kogus akusid ja võimendeid.

Igatahes hoidke silmad lahti, äkki hakkab Tartus rallinädalvahetusel midagi erilist juhtuma. Ühtlasi tasub meenutada ühte teist Red Bulli sõidukit, mis ka juba aastaid Eestis liikleb ning me ei pea silmas neid tahaossa kinnitatud purgiga Minisid, vaid seda – Land Rover Defender 110 põhjale ehitatud “Mad Max” tüüpi promoautot.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=314437839781723&set=pcb.1526428720877329
Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.